TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-25 - 2019-12-01

Боки 13 од понеделник во домашен притвор?

Либертас - 30.11.2019

Во понеделник, апелација ќе решава за тоа дали Бојан Јовановски, првообвинет во случајот Рекет, ќе остане во притвор во затворот во Шутка, пренесува Телма . Во овој суд, денеска стигнало мислењето од обвинителството, но за сега нема информација дали ...

Одлуката за притворот на Бојан Јовановски ќе се соопшти в понеделник

Фактор

Ќе се врати ли Боки 13 во Шутка?

Expres

Му се насмевна среќата: боки 13 од понеделник во домашен притвор?

Магазин

Боки 13 сместен на одделението за интензивна нега!

Алсат-М

ТВ21 Телма Канал5 Телма Фокус Фокус Курир Press24

114 поврзани вести »

Нов домашен пораз за Вардар во ЛШ, Веспрем триумфираше со 38-29

24 Вести - 01.12.2019

Вардар во „Јане Сандански“ е надигран и поразен од Веспрем со 29:38 во ракометната лига на шампиони, вторпат со девет гола разлика од овој ривал, како и во Унгарија. За Вардар ова е петти пораз во десеттиот настап сезонава во елитното европско ...

Веспрем го нокаутира немоќниот Вардар во Скопје

Фокус

Некомплетниот Вардар немоќен против Веспрем, пораз од 29:38

+инфо

Нов убедлив пораз на Вардар

Макфакс

Очекувано некомплетниот Вардар немоќен против Веспрем

Нетпрес

Слободен Печат SportMedia Gol.mk 24 Ракомет Sport 1 Sport M Спортманија SportMedia

170 поврзани вести »