TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-25 - 2019-12-01

(ВИДЕО) Чудо и радости: По три дена под рушевините, извлечен жив маж

24Инфо - 28.11.2019

Среќни вести за спасувачките екипи во Албанија кои трагаат по преживеани по земјотресот што се случи пред три дена. Попладнево, по три дена по рушевините, беше изваден жив 33-годишен маж кој откако ја здогледа светлината на денот се насмеа и ги ...

23-годишен маж изваден жив по три дена по рушевините

Либертас

Скопските пожарникари макотрпно пребаруваат под рушевините

ТВ21

Три милиони денари од Град Скопје за настраданите во Албанија

Канал5

Три милиони денари од Град Скопје за настраданите во Албанија

Фокус

Нетпрес А1 On Макфакс Курир Нетпрес Курир Press24 Сител

86 поврзани вести »

ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ: Солзавец за илјадниците антивладини демонстранти

Слободен Печат - 01.12.2019

Претходно стотици луѓе, меѓу кои и семејства со деца, протестираа против употреба на солзавец за време на демонстрациите. Полицијата во Хонг Конг денеска повторно употреби солзавец за да растера илјадници антивладини демонстранти кои излегоа на ...

Полицијата во Хонг Конг повторно употреби солзавец

А1 On

Полицијата во Хонг Конг повторно употреби солзавец

Сител

Продемократските активисти се вратија на улиците на Хонг Конг

Р.С.Европа

По кратко затишје, нови протести во Хонг Конг (ВИДЕО)

МКД

Либертас 4NEWS Вечер Прес Опсервер 24Инфо MakPress А1 On Нова ТВ

126 поврзани вести »

Бертолини: Земјоделството е сектор каде што има најголем напредок (ВИДЕО)

Локално - 01.12.2019

Изминатите две и пол години интензивно работиме на усогласување со европските регулативи во делот на земјоделството. Позитивните резултати се видливи, за што признание и пофалба добивме и од шефот на секторот за соработка при Делегацијата на ЕУ во ...

Бертолини го издвои земјоделството како сектор каде што има најголем напредок (ВИДЕО)

iPortal

Димковски од Неготино: Нови 4 капитални инвестиции за системи за наводнување со кои се покриваат нови 30.000 хектари под наводнување

Канал5

Димковски: Четири нови капитални инвестиции за системи за наводнување со кои се покриваат нови 30.000 хектари

Слободен Печат

(Видео) Димковски во Неготино: 3.000 неповратни средства за жените земјоделки

Макфакс

24Инфо iPortal Опсервер Либертас Н.Македонија MakPress Фактор Вечер Прес

118 поврзани вести »

СДСМ: Цената на електричната енергија беше најскапа во времето на Мицкоски, од 2018 година е намалена и непроменета

Канал5 - 28.11.2019

СДСМ како одговорна партија ги исполнува ветувањата и со своите енегетски политики успеа да ја намали цената на електричната енергија и да ја одржува на стабилно ниво, соопштуваат од партијата.

СДСМ: Цената на електричната енергија беше најскапа во времето на Мицкоски, од 2018 година е намалена и непроменета

Сител

СДСМ: Цената на електричната енергија беше најскапа во времето на Мицкоски, од 2018 година е намалена и непроменета

А1 On

СДСМ: Цената на електричната енергија беше најскапа во времето на Мицкоски

МКД

СДСМ: Цената на електричната енергија беше најскапа во времето на Мицкоски, од 2018 година е намалена и непроменета

Либертас

Centar 24Инфо 24Инфо MakPress MakPress Канал5 Канал5 Канал5

76 поврзани вести »