TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-25 - 2019-12-01

Европскиот парламент го одобри буџетот на ЕУ за 2020 година

Опсервер - 28.11.2019

Европскиот парламент го одобри буџетот од 168,7 милијарди евра на Европска Унија за 2020 година, јави дописникот на МИА од Стразбур. Буџетот за 2020 година е поголем за 12,5 проценти во споредба со 2019 година бидејќи повеќе средства се наменети за ...

Европскиот парламент го одобри буџетот на ЕУ за 2020 година

Либертас

Европскиот парламент го одобри буџетот на ЕУ за 2020 година

MakPress

Буџетот на пленарна седница на 16 декември

Канал5

Трет ден собраниска расправа за Предлог-буџетот за 2020

24 Вести

Канал5 Телма Алсат-М 24 Вести Фокус Алсат-М Сител Нетпрес

100 поврзани вести »

Премиерот Заев најави борба со „сваровски“ судството

IRL - 01.12.2019

Премиерот Зоран Заев во денешното обраќање до граѓаните преку социјалните мрежи најави борба со „ последни упоришта на заробената правда“. Тој рече дека правосудството мора да се прочисти од нечесни судии и обвинители, за да можат чесните и ...

Заев: Правосудството мора да се прочисти од нечесните судии и обвинители

Канал5

Заев: Правосудството мора да се прочисти од нечесните судии и обвинители

24 Вести

Заев ја повика антикорупциска веднаш да го провери потеклото на имотот на судиите, обвинителите И нивните семејства, ќе се проверуваат И лекарските потврди за куќен притвор

Сакам да кажам

Заев: Антикорупциска да започне постапка за проверка на судиите и обвинителите

Алсат-М

Фокус Сакам да кажам Канал5 Телма Фокус Слободен Печат А1 On +инфо

64 поврзани вести »

Луис Хамилтон е победник во Абу Даби

24 Вести - 01.12.2019

Луис Хамилтон е победник во Абу Даби во последната трка од Формула 1 шампионатот оваа сезона. Новиот светски шампион ја заврши сезоната со 11 победи, а неговиот тим Мерцедес со 15 победи со оглед на тоа дека клупскиот колега Валтери Ботас придодаде ...

Шампионско возење на Хамилтон во Абу Даби

Макфакс

Хамилтон со рутинска победа ја заврши сезоната во Формула 1

А1 On

Хамилтон водеше од прв до последен круг, со победа ја заокружи сезоната

Sport M

Хамилтон со рутинска победа ја заврши сезоната во Формула 1

Курир

Спортклуб Екипа Спортманија Sport M Екипа Дерби Gol.mk SportMedia

90 поврзани вести »