TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-25 - 2019-12-01

Елмас излезе, Наполи загуби

Фокус - 01.12.2019

Екипата на Наполи повеќе од еден месец не знае за победа во Серија А, а вечерва наполитанците се поразени дома од Болоња со 1:2. Наполи е во голема криза, од 19 октомври нема победа во лигата, а против Болоња не им помогна ниту тоа што водеа со 1:0 ...

Елмас излезе од игра и Наполи загуби

А1 On

ВИДЕО: Наполи продолжува да тоне, преку пресврт загуби и од Болоња

Gol.mk

Наполи е очаен: Болоња со пресврт го освои „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Sport 1

Елмас беше стартер, Наполи загуби дома од Болоња

Екипа

SportMedia Дерби Sport M Спортманија TopSport 24Фудбал МКД Слободен Печат

85 поврзани вести »

Вардар е есенски првак, Бесарт Ибраими рекордер во ПМФЛ

24 Вести - 01.12.2019

Вардар триумфираше на гостувањето кај Академија Пандев со убедливи 3:0 и остана непоразен во меѓусебните дуели со овој струмички клуб. Победата на вардаррци значи дека се есенски шампиони на полусезоната во првата македонска фудбалска лига.

Вардар е есенски првак, Ибраими од Шкендија рекордер

Фокус

Вардар убедлив во дербито кај Академија Пандев

Нетпрес

Празник на фудбалот во Струмица!

СуперСпорт

Вардар есенски првак, Ибраими рекордер

А1 On

+инфо Gol.mk Спортски SportMedia Sport 1 Gol.mk Екипа SportMedia

83 поврзани вести »

По жестоките протести , ирачкиот парламент ја прифати оставката на премиерот

Канал5 - 01.12.2019

Ирачкиот парламент ја прифати оставката на премиерот Адел Абдел-Махди по неколку недели жестоки антивладини протести, објави во неделата ирачката државна телевизија. Според ирачкиот Устав, парламентот сега ќе побара од шефот на државата да назначи ...

Ирачкиот премиер официјално поднесе оставка

А1 On

Парламентот ја прифати оставката на ирачката влада

А1 On

Ирачкиот премиер поднесе оставка

Слободен Печат

Ирачкиот Парламент ја прифати оставката на Владата

Р.С.Европа

Нетпрес Сител Либертас Вечер Прес 24Инфо Опсервер Опсервер MakPress

81 поврзани вести »

Домашен притвор за сопственикот на Дурмотурс

Алсат-М - 28.11.2019

Сопственикот на Дурмотурс, кој е првообвинет за несреќата во која загинаа 16 луѓе е пуштен во домашен притвор. Дурмиш Белули е пуштен со гаранција. На почетокот на денешно судење, судијката го соопшти тоа и рече дека тој ќе се брани од слобода.

Случај „Ласкарци“: На три автобуси имало поставено уреди за манипулација на брзина

ТВ21

Сопственикот на Дурмотурс пуштен во домашен притвор

Телма

Сопственикот на Дурмотурс пуштен да се брани од слобода со гаранција

Фокус

Сопственикот на „Дурмотурс” во домашен притвор

ТВ21

Фокус Канал5 Алсат-М ТВ21 Курир Курир Слободен Печат +инфо

52 поврзани вести »