TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-25 - 2019-12-01

„Стоп за извршителите“ – нов протест на 3 декември пред Министерство за правда

Радио МОФ - 01.12.2019

Иницијативата „Стоп за извршители“ по трет пат на 3 декември (вторник) од 11:30 часот повторно најавува протестен собир пред Министерството за правда, каде ги повикува граѓаните да се појават со рачно напишани поплаки и фотокопии од предметите.

,,Глас за Македонија” со целосна поддршка на барањата на здружението “Стоп за извршители“

Канал5

Глас за Македонија бара итна промена на правилникот со кој се тарифираат извршителските услуги

Макфакс

Извршителите – тема во денешниот „Стадион“ на „Канал 77“: И за ситен долг се оди во „должничко ропство“

ММС

Глас за Македонија: Во услови кога големиот криминал наоѓа патишта да се прости, државата и извршителите заработуваат огромни суми на грбот на најранливите

А1 On

Точка Скопје инфо 24Инфо Опсервер MTM Телма Фокус Алсат-М

52 поврзани вести »

Утрово младо момче физички нападнато на „Партизанска“

Фокус - 01.12.2019

Рано утрово, 26-годишно момче било физички нападнато од неколку лица пред угостителски објект, пренесува МВР. „На 01.12.2019 во 05.00 часот во Полициската станица Центар, Н.Б.(26) од Скопје пријавил дека околу 02.30 часот пред угостителски објект на ...

Скопјанец физички нападнат од неколку лица

Сител

Млад скопјанец нападнат на „Партизанска“

Курир

Млад скопјанец нападнат на „Партизанска“

Press24

Физички нападнат кумановец во угостителски објект

Сител

Република 4NEWS 4NEWS 24Инфо Опсервер Kumanovo News Либертас Фокус

77 поврзани вести »

Лукаревска: Во соработка со Трудовиот инспекторат ќе се проверуваат евентуални злоупотреби за минималната плата

Телма - 01.12.2019

Директорката на УЈП Сања Лукаревска денеска на прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање како ќе се спречат евентуални злоупотреби при исплатата на зголемена минимална плата, што почнува од овој месец, информира дека до УЈП и претходниот ...

Лукаревска: Строго ќе се контролира исплатата на минималната плата

Канал5

Лукаревска порача дека ќе се проверуваат злоупотребите за минималната плата

+инфо

Лукаревска: Ќе се проверуваат евентуални злоупотреби за минималната плата

Слободен Печат

Лукаревска: Во соработка со Трудовиот инспекторат ќе се проверуваат евентуални злоупотреби за минималната плата

Сител

ММС А1 On 24Инфо 4NEWS Либертас Република Локално iPortal

75 поврзани вести »

Лина Ѓорческа триумфираше на турнирот во Анталија

24 Вести - 01.12.2019

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, ја оправда фаворитската улога на турнирот во Анталија, и ја освои титулата на турнирот на кој учествуваше неделава. Ѓорческа беше прва носителка на овој турнир со награден фонд од 15.000 долари, кој се ...

Нова титула за Лина Ѓорческа

Sport M

Нова титула за Лина Ѓорческа

А1 On

Нова титула за Лина Ѓорческа

+инфо

Ѓорческа победи во Анталија

Макфакс

Курир Нетпрес Кајгана Екипа Sport 1 МКД Слободен Печат СуперСпорт

75 поврзани вести »

„Титаник": Во мобилни станици за болни лица и инвалиди биле сликани лица од Албанија

Канал5 - 26.11.2019

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник" продолжи со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен на примање и издавање лични карти и пасоши. Сведокот Дитурим Сулејмани, објаснувајќи ја постапката за примање и издавање на лични ...

Полицаец од Ресен: Во мобилната станица наменети за инвалиди беа сликани жители од Пустец

Фокус

Сведок во „Титаник": Издавани лична карти на луѓе од Мала Преспа без постапка за живеалиште

Канал5

На рочиштето за „Титаник" сведочеше командирот на ПС Ресен во 2012 година

Канал5

Земјотрес го прекина судењето за „Титаник“, судијата Шабани чекаше да престане да се тресе кривичниот суд

Сакам да кажам

Алсат-М Курир Нова ТВ +инфо Сител Макфакс Нетпрес ММС

50 поврзани вести »