TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-25 - 2019-12-01

(Видео) Алијансата за Албанците: Министерката за правда да преземе одговорност за смртта на затвореникот во Куманово

Макфакс - 26.11.2019

Од Алијансата за Албанците побараа кривична и морална одговорност за смртта на 22-годишниот затвореник во Куманово. Тие повикаа надлежните да испитаат зошто на момчето не му било укажана лекарска помош, како и казна за ваквиот случај, кој, според ...

Реакција на Управата за извршување на санкции на прес – конференцијата на Алијанса за Албанците

Сител

Управата за извршување на санкции: Починатиот затвореник примаше терапија и не бараше лекарска помош

Курир

Управата за извршување на санкции : Починатиот затвореник примаше терапија и не бараше лекарска помош

Press24

На телото на починатиот затвореник нема траги на насилство, тврдат од Управа за извршување санкции

ММС

А1 On Макфакс 24Инфо Либертас Фактор Точка Кумановски м. Република

74 поврзани вести »

Во Неготино не признаваат фаворити: Вардар се погрижи за првиот пораз на Астраион

24 Ракомет - 01.12.2019

Во 11. коло од групата 1 од Првата машка лига, лидерот Астраион не издржа на гостувањето кај Вардар Неготино и го забележа првиот пораз во сезоната. Домаќините триумфираа 28:27. Единствената непоразена екипа во Првата лига доживеа минимален пораз ...

Делков од Неготино: Расипниците од ВМРО-ДПМНЕ ни оставија долгови во износ на два буџети на една општина

iPortal

Делков: Го решивме проблемот со водоснабдувањето во Неготино и инвестираме во сите сектори

Локално

Делков : Од општина задолжена во износ на два буџети, денес го решивме проблемот со водоснабдувањето инвестираме во сите сектори

Канал5

Прва машка лига, Група 1: Неготинци наострени за дуел против лидерот

24 Ракомет

24Инфо Макфакс Курир Сител МКД Република 24Инфо Centar

73 поврзани вести »

Заменикот министер за животна средина на Грција си замина од настан во Турција поради изјавите на Ердоган

Телма - 01.12.2019

Грчката делегација предводена од заменикот министер за животна средина и енергија, Димитрис Иконому, во знак на протест ја напушти церемонијата за отворање на гасоводот ТАПАП во турскиот град Ипсала поради изјавите на претседателот на Турција, Реџеп ...

Заменикот министер за животна средина на Грција си замина од настан во Турција поради изјавите на Ердоган

Сител

Заменикот министер за животна средина на Грција си замина од настан во Турција поради изјавите на Ердоган

Либертас

Заменикот министер за животна средина на Грција си замина од настан во Турција поради изјавите на Ердоган

24Инфо

Заменикот министер за животна средина на Грција си замина од настан во Турција поради изјавите на Ердоган

4NEWS

Опсервер MakPress Фокус ТВ21 ТВ21 А1 On А1 On Нетпрес

72 поврзани вести »

Села: Судирите на релација ДУИ-СДСМ се добро оркестрирани со цел придобивање на албанските гласови

Курир - 30.11.2019

Судирите на релација ДУИ-СДСМ се добро оркестрирани со цел придобивање на албанските гласови, изјави Зијадин Села во интервју за весникот „Лајм“. Села рече дека за среќа Албанците веќе се освестиле и на изборниот ден ќе гласаат за албанската ...

Дали Беџети и Зекири направија театар во „Клик Плус“? Села: Судирите ДУИ-СДСМ за придобивање гласови?

4NEWS

Дали Беџети и Зекири направија театар во „Клик Плус“? Села: Судирите ДУИ-СДСМ за придобивање гласови?

ТВ21

Обвинувања и сомнежи меѓу Беџети и Зекири – едниот отвора сомнежи за криумчарење, другиот за наркотици

4NEWS

Беџети: Зеќири како новинар бараше пари од поранешниот градоначалник на Сарај

Фокус

Фокус ТВ21 ТВ21 ТВ21 Канал5 ТВ21 ТВ21 +инфо

47 поврзани вести »