TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-25 - 2019-12-01

Јувентус со „кикс“, Интер е нов лидер во Калчото

Фокус - 01.12.2019

Интер го победи СПАЛ со 2:1 и се најде на првото место на табелата во италијанскиот фудбалски шампионат. Интер го искористи киксот на Јувентус кој на свој терен првпат не успеа да победи откако на клупата е тренерот Сари, и одигра само 2:2 против ...

Интер е нов лидер на Серија А

24 Вести

Интер го совлада СПАЛ и го забележа најдобриот старт во својата историја, бонус е првото место на табелата (ВИДЕО)

МКД

Лаутаро ги врати Интер на врвот во Серија А (Видео)

Макфакс

Интер е нов лидер во Серија А! (ВИДЕО)

Спортски

Sport 1 Sport 1 Gol.mk SportMedia Спортклуб Екипа СуперСпорт Дерби

69 поврзани вести »

Костадин Ацевски ја повика Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ да му се извини

Фактор - 01.12.2019

Пратеникот на СДСМ, Костадин Ацевски, ја повика Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ да му се изјави по коментарот во јавноста дека извршил семејно насилство и дека за тоа имало пријава против него, иако експлицитно тоа не беше наведено во билтенот на МВР, ...

Неловска: Дали Костадин Ацевски ја злоупотреби позиција и неговиот случај ќе биде заташкан?

Курир

Неловска: Дали Костадин Ацевски ја злоупотреби позиција и неговиот случај ќе биде заташкан?

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе го обоиме Ѓорче Петров во портокалова боја, која треба да биде мотив и поттик за правата на жените

24Инфо

Нелоска: Ќе го обоиме Ѓорче Петров во портокалова боја, да биде мотив и поттик за правата на жените

MakPress

Сакам да кажам Канал5 Телма Канал5 Телма Нетпрес +инфо Нетпрес

45 поврзани вести »

Еве кој е таинствениот син на Еди Рама: Свршеничката ја изгубил во земјотресот, но тоа не е единствената трагедија која ...

Пулс24 - 01.12.2019

Грегор Рама, син на албанскиот премиер Еди Рама, ја изгубил свршеничката во земјотресот во Драч. Кристи Реци со целото семејство настрадала кога се урнала шесткатницата во која живееле. И самиот Еди Рама одвај ги задржал солзите кога новинарите го ...

Зошто никој од семејството Рама не дојде на погребот на несудената снаа

Курир

Еве кој е таинствениот син на Еди Рама: Свршеничката ја изгубил во земјотресот, но тоа не е единствената трагедија која го снашла

Курир

Смртта на неговата вереница не е единствената трагедија која го снашла синот на Рама: „Ноќите беа полни со солзи“

Press24

(ВИДЕО+ФОТО) ЕВЕ КОЈ Е ТАИНСТВЕНИОТ СИН НА ЕДИ РАМА: Грегор во земјотресот ја загубил свршеницата, но тоа не е едиствената неволја која го погодила!

Екран

А1 On Република Точка Магазин Сакам да кажам Магазин Фокус Фокус

65 поврзани вести »

Уште еден еврејски кварт ќе се гради во Западен Брег

Слободен Печат - 01.12.2019

Главниот палестински преговарач Саеб Ерекат за новата населба ги обвини САД, кои неодамна соопштија дека еврејските населби не се „спротивни на меѓународното право". Новиот израелски министер за одбрана, Нафтали Бенет одобри изградба на нов кварт за ...

Уште еден еврејски кварт ќе се гради во Западен Брег

А1 On

Уште еден еврејски кварт ќе се гради во Западен Брег

Либертас

Уште еден еврејски кварт ќе се гради во Западен Брег

Опсервер

Уште еден еврејски кварт ќе се гради во Западен Брег

Вечер Прес

Н.Македонија Р.С.Европа Р.С.Европа Слободен Печат Нетпрес Макфакс А1 On 24Инфо

62 поврзани вести »