TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-02-11 - 2019-02-17

Најстудено во Маврово, најмногу снег на Шапка

Канал5 - 17.02.2019

Утрово најстудено е во Маврово, -9 степени, а максимални два се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Берово, -5 во Скопје-Петровец и Лазарополе, -4 во Крива Паланка, Тетово, Битола, Штип, Демир Капија, Струмица, Дебар и Претор, -3 во Прилеп и ...

Најстудено во Маврово, најмногу снег на Шапка

24 Вести

Од петок значителен пад на температурите

Канал5

Денеска сончево време, со високи температури за овој период од годината

ТВ21

Најстудено во Маврово, најмногу снег на Шапка

А1 On

Сител Курир Нетпрес Press24 Press24 Нова ТВ Курир А1 On

240 поврзани вести »

Поддршка за идните евроатлантски политики на средбата на Заев со Бајден во Минхен

Канал5 - 17.02.2019

Бајден нагласи дека успехот на Република Северна Македонија е успех и на политиките на САД и на Европската Унија. Поранешниот потпретседател на САД Џо Бајден на денешната средба со премиерот Зоран Заев на безбедносната конференција во Минхен упати ...

Поддршка за идните евроатлантски политики на средбата на Заев со Бајден во Минхен

Телма

Бајден му ветил на Заев дека ќе се заложи што поскоро да се ратификува протоколот за членство во НАТО

Фокус

Заев – Бајден: Република Северна Македонија има целосна поддршка за успешните евро-атлантски политики и во иднина

Слободен Печат

Заев – Бајден: Успехот на Република Северна Македонија е успех и на политиките на САД и на Европската Унија

+инфо

Нова ТВ А1 On Press24 Макфакс Сител Либертас Локално 24Инфо

195 поврзани вести »

Тројца од пациентите хоспитализирани во ГОБ 8 септември се уште во критична состојба

Канал5 - 17.02.2019

Во моментов, во Градската општа болница „8-ми Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти. Тројца од нив се наоѓаат во критична состојба, додека пак останатите 15 пациенти се во стабилна здравствена состојба и закрепнуваат од повредите во тешката ...

Уште четири патници во критична состојба, трудницата во стабилна состојба

ТВ21

Критична состојбата на тројца во „8 Септември“, од тројцата на КАРИЛ – двајца се стабилни

Телма

Трудницата што настрада во несреќата кај Ласкарци е во стабилна состојба, во моментов се оперира пациент на неврохирургија

Фокус

Четворица уште се борат за живот по автобуската несреќа кај ласкарци

Сакам да кажам

Алсат-М 24 Вести ТВ21 Слободен Печат Алфа Сител Независен Р.С.Европа

181 поврзани вести »

Еве што ќе прави „Фејсбук“ со антиваксерите

Факултети - 16.02.2019

По бурните реакции и многубројните критики поради ширењето на реториката против вакцинирањето и објавувањето на спонзорираните реклами со кои се таргетираат трудниците во државите каде што има сè повеќе случаи на заболени од морбили, од „Фејсбук“ ...

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте

24 Вести

МРП вакцинација во борба против малите сипаници

24 Вести

СЗО: Пораст на бројот на заболени од сипаници на светско ниво

Телма

СЗО: Случаите на морбили се во пораст и во богатите држави

+инфо

Нетпрес А1 On МКД Курир Нова ТВ Либертас 24Инфо MTM

169 поврзани вести »