TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-02-11 - 2019-02-17

Облачно и ветровито- од сабота не очекува нова промена на времето

Сител - 14.02.2019

Времето во Македонија во наредните два дена ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северен ветер, а во петок ќе има и локални врнежи од снег. Од сабота следува период на претежно сончево време со пораст на дневната ...

Ветер и до 100 километри на час

Сител

Ветер и до 100 километри на час

Канал5

Ветер во Македонија и до 100 километри на час

Р.С.Европа

Ветер и до 100 километри на час

Алфа

Press24 Н.Македонија Курир Тера Скопје инфо Локално Centar MTM

89 поврзани вести »