TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-02-11 - 2019-02-17

Шестата претседателска трка го доби првиот учесник

А1 On - 17.02.2019

ВМРО-ДПМНЕ вчера го избра својот кандидат за претседател на државата – ја номинираше универзитетската професорка Гордана Силјановска-Давкова. Со нејзиниот избор претседателската трка во април го доби својот прв учесник, а во наредниот период треба ...

Фоторобот за претседател

Либертас

Фоторобот за претседател

Локално

Фоторобот за претседател

iPortal

Фоторобот за претседател

Deutsche Welle

Канал5 А1 On Press24 Независен Опсервер 24Инфо Локално CivilMedia

57 поврзани вести »