TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-02-11 - 2019-02-17

Пјонтек ги надмина Нордал, Шевченко, Ривера, Ван Бастен за само - 310 минути!

Sport 1 - 17.02.2019

Полската гол-машина Криштоф Пјонтек откако имаше страшна есен во Џенова, уште на почеток во седумкратниот европски првак Милан покажа дека е вистинско решение за нападот и со два гола вчера им донесе голем триумф со 3-1 на „росонерите“ на гости кај ...

Пјатек не запира да бележи, Милан врза две победи во Серија „А“

А1 On

Пјонтек: Јас знам колку вредам, ама ова ниту јас не го очекував

Екипа

Видео: Пјонтек-манија, фановите направија песна за „пистолеро“

Спортски

Пјонтек испиша нова страница во историјата на Милан

Дерби

Sport 1 Спортски Sport 1 Спортски Дерби Макфакс SportMedia Опсервер

70 поврзани вести »

Рамос постави неславен рекорд во Ла Лига

Sport 1 - 17.02.2019

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос беше повторно во центар на внимание на мечот против Џирона, кој го загубија „кралевите“ со 1-2. Рамос доби два жолти картони, па тоа му беше 20. црвен картон во Ла Лига и така стана апсолутен рекордер.

Рамос за историја, 20 црвени картони во Ла Лига

SportMedia

Сигурен тип за обложување: Рамос ќе се чисти и во првенството

Спортклуб

(ВИДЕО) Нова глупост на Рамос: Заборави дека е дефанзивец, а не голман

Спортклуб

„Јубилеен” 20-ти црвен картон за Рамос

Слободен Печат

Спортклуб Sport 1 24Фудбал СуперСпорт СуперСпорт Sport 1 Дерби Макфакс

69 поврзани вести »

ФОТО: Голема тага и болка - вака медиумите од регионот известија за загинувањето на кошаркарот кај Ласкарци

Press24 - 15.02.2019

Медиумите од регионот веќе трет ден известуваат за тешката и трагична автобуска сообраќајна несреќа која пред два дена се случи во Македонија. Завршниот турнир во кошаркарскиот куп на Македонија кој требаше да се одржува викендот е одложен, поради ...

Со голема тага и болка: Еве како медиумите во регионот известија за загинатиот кошаркар во автобуската несреќа кај Ласкарци (ФОТО)

Курир

Биди силен – колегите со сочувство за пратеникот Трпевски на кој му загина синот

Сител

СДСМ потврди: Загинатиот Јовица Трпевски (25) е син на пратеникот Благоче Трпевски

Сител

Здружението на кошаркари: Секогаш ќе останеш запаметен, почивај во мир Јовица!

МКД

Телма Нова ТВ А1 On +инфо Република Курир Press24 Курир

46 поврзани вести »

Нови рочишта за „Титаник“ и „Трезор“ на СЈО

Телма - 13.02.2019

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Титаник“ и „Трезор“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и треба да продолжи со изведување материјални ...

„Титаник“ одложен за 27 февруари

Сител

„Титаник" одложен за 27 февруари

Канал5

Поради здравствени проблеми на Едмонд Темелко „Титаник“ одложен за 27 февруари

МКД

Денеска продолжуваат судењата за случаите на СЈО - „Титаник“ и „Трезор“

МКД

Канал5 Фокус Сител Нова ТВ Алсат-М Сакам да кажам Р.С.Европа Либертас

46 поврзани вести »