TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-02-11 - 2019-02-17

Патиштата суви, утринска магла по котлините

Сител - 17.02.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, освен на осојничавите места каде коловозите се влажни. Како што информира АМСМ, интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните ...

Патиштата суви, утринска магла по котлините

Канал5

Утринава магла по котлините, сообраќајот се одвива по претежно суви коловози

А1 On

Патиштата суви, утринска магла по котлините

+инфо

Патиштата суви, утринска магла по котлините

Локално

Опсервер Фактор Сител Нова ТВ МКД Сител А1 On Курир

45 поврзани вести »

Владата сѐ уште „без“ име

ТВ21 - 13.02.2019

Иако Владата вчера и официјално го промени името на државата во Република Северна Македонија, зградата сѐ уште без име. Пред два дена преку ноќ се отстрани таблата од фасадата со натписот – Влада на Република Македонија, а засега нема информации ...

Владата уште ги нема вратено „буквите“ на фасадата

Фактор

(ФОТО) Ова се натписите на насловната страна на новите пасоши

Алсат-М

(Фото) Владата на Република Македонија стана Влада на Република Северна Македонија

еМагазин

„Република Македонија“ симната од зградата на Владата, се чека „Северна“

Сакам да кажам

Фокус Сител Фокус Алсат-М Канал5 Р.С.Европа Press24 AKO

41 поврзани вести »

Кристијано со ново големо достигнување

Сител - 16.02.2019

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо запиша ново големо достигнување – гол плус асистенција во секој од неговите последни 3 натпревари во Серија А. Кристијано ова го направи по втор пат во својата кариера откако тој веќе забележа слично ...

Јувентус лесно со Фросиноне

Сител

Алегри: Мора да постигнеме гол во Мадрид

Сител

Кристијано со ново големо достигнување

А1 On

Алегри: Мора да постигнеме гол во Мадрид

А1 On

Дерби СуперСпорт Спортски Спортски Кајгана Sport 1 СуперСпорт Спортски

61 поврзани вести »