TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-02-18 - 2019-02-24

Силјановска за повикот за селфи: И Трамп и Обама имаа иста кампања!

Фокус - 24.02.2019

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска- Давкова на својот фејсбук појаснува зошто ги повикала граѓаните да направат селфи кога ќе го дадат својот потпис за поддршка на претседателската кандидатура, бидејќи повикот ...

Силјаноска: На државата веднаш и се потребни промени, како и владеење на правото и демократијата

ТВ21

Силјановска: Зарем не се плашите од апсолутната моќ што ја поседувате?

Нетпрес

Силјановска: Ги повикав граѓаните да направат селфи за да се ослободат од стравот

Press24

Силјановска: Повикот за потпис и постирањето селфи имаше за цел ослободување на македонските граѓани од стравот и нивно мобилизирање за промени

Алфа

Макфакс Курир Курир Курир Курир МКД Опсервер Република

274 поврзани вести »