TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-03-16 - 2020-03-22

Во Хрватска 29 нови заразени со коронавирус, вкупно 235

24 Вести - 22.03.2020

Утрово во Хрватска се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус за разлика од вчера. Со тоа бројката на заразени сега изнесува 235 лица. Цивилната заштита се соочува и со дополнителен проблем, а тоа се двата силни земјотреси кои утрово се случија ...

Коронавирусот се шири во Словенија – досега 414 потврдени случаи

24 Вести

Во светот заразени околу 320.000 луѓе, а од нив 13.684 починати

Фокус

Состојба со коронавирусот до 17 часот

24 Вести

Состојба со коронавирусот до 20 часот

24 Вести

ТВ21 ТВ21 Канал5 Сакам да кажам ТВ21 Сакам да кажам ТВ21 Алсат-М

1548 поврзани вести »

Шпанија во Стејт департментот го депонираше протоколот за членство на Македонија во НАТО

Телма - 20.03.2020

Шпанскиот амбасадор во САД, Сантиаго Кабанас, синоќа во Стејт департментот се сретна со заменик државниот секретар Филип Рикер и го предаде оригиналниот документ на ратификација од Пристапниот протокол за членство на Северна Македонија во НАТО.

Шпанскиот амбасадор ја предаде во Стејт департментот ратификацијата за членство на Северна Македонија во НАТО

24 Вести

Шпанскиот амбасадор ја предаде во Стејт департментот ратификацијата за членство на Северна Македонија во НАТО

Фокус

Шпанскиот амбасадор ја предаде во Стејт департментот ратификацијата за членство на Македонија во НАТО

Канал5

Шпанија ја предаде ратификацијата за македонското членство во НАТО

Алсат-М

ТВ21 Сител А1 On Р.С.Европа +инфо ММС Нетпрес Независен

274 поврзани вести »