TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-03-30 - 2020-04-05

Илјадници лекари во Германија заразени со корона вирусот

Фокус - 05.04.2020

Според Институтот „Роберт Кох“, во Германија со корона вирусот се заразени 2.300 лекари и негуватели, а тој број би можел да биде и поголем. – Се претпоставува дека не се регистрирани сите случаи, соопшти Институтот како одговор на прашање на ...

Повеќе од 1,2 милиони заразени со Ковид-19 во светот

24 Вести

Повеќе од 1,2 милиони заразени со Ковид-19 во светот

Телма

Илјадници лекари во Германија заразени со коронавирусот

Телма

Илјадници лекари во Германија заразени со коронавирусот

Алсат-М

24 Вести Алсат-М ТВ21 Телма ТВ21 ТВ21 ТВ21 Канал5

1322 поврзани вести »

Јовановска: Родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба, бебето нема коронавирус и е во стабилна состојба

Канал5 - 03.04.2020

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е хоспитализирана на Инфективната клиника.

Родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба, бебето нема вирус и е во стабилна состојба

Алсат-М

Јовановска: Родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба, бебето нема коронавирус и е во стабилна состојба

24 Вести

Јовановска: Родилката со корона вирус е добра, бебето не е заразено

Независен

Јовановска: Родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба, бебето не е заразено и е во стабилна состојба

МКД

Слободен Печат Курир А1 On +инфо ММС Нетпрес Press24 Либертас

242 поврзани вести »