TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-04-06 - 2020-04-12

Втор ден од викенд забраната за движење

+инфо - 12.04.2020

Во земјава денеска е втор ден од целосната забрана за движење во текот на викендот, што започна во петокот во 16 часот и ќе трае до утре до 5 часот. Ваквата мерка е воведена во обид да се намали ширењето на коронавирусот, кој до вчера однесе 34 ...

(ГАЛЕРИЈА) Втор ден од целосната забрана за движење

Локално

Граѓаните од 16 часот во продолжен викенд карантин

Алсат-М

Од 16 часот во С. Македонија продолжен викенд карантин

Р.С.Европа

Денеска од 16 часот па сè до понеделник граѓаните ќе бидат во карантин

Макфакс

24Инфо Мета MTM Frontline Скопје инфо PressingTV Република Локално

310 поврзани вести »

Сончево со умерен до засилен југоисточен ветер

24 Вести - 12.04.2020

Времето во земјава прeтпладне посончево, преку денот променливо облачно со умерен до засилен југоисточен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Попладне претежно во јужните и западните делови ќе има услови за локален дожд.

Време, променливо облачно со умерен до засилен југоисточен ветер

Алсат-М

Променливо облачно со умерен до засилен југоисточен ветер

Сител

Променливо облачно со умерен до засилен југоисточен ветер

Независен

Сончево до пладне, на југ попладне дожд

+инфо

Курир МКД Press24 Нетпрес Скопје24 Р.С.Европа ММС Макфакс

250 поврзани вести »

Мицкоски: Министерството за финансии прифатило дел од предлозите на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

360 степени - 12.04.2020

Можни се три сценарија за македонската економија и сите завршуваат со огромно зголемување на јавниот долг. Добро е што Владата делумно ги прифати мерките од уредбата што ја предложивме, но потребно е уште повеќе, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски кон Владата: Прифатете ги мерките кои што ги нуди ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Локално

Спасовски: Со Уредбата за минимална плата на министрите се обезбедуваат 4 милиони евра за справување со кризата

Фокус

3,9 милиони евра ќе се заштедат со Кратењето на платите на функционерите

Сакам да кажам

Владата ја донесе Уредбата за определување минимална плата од 14.500 денари за сите министри, пратеници, судии, обвинители, директори и сите други избрани, именувани и назначени лица во јавниот сектор

Канал5

Канал5 ТВ21 24 Вести А1 On Макфакс Нова ТВ OhridNews ММС

243 поврзани вести »