TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-05-04 - 2020-05-10

Опожарена куќа во Делчево

Нетпрес - 10.05.2020

Брзата реакција на Територијалната противпожарна единица од Делчево спречи пожар од поголеми размери во Делчево откако од експлозија на плинска боца изгоре една соба од станбено живеалиште на улица ,,Првомајска”.

Пожар во куќа во Делчево – повредена 67-годишна жена

Курир

Пожар во куќа во Делчево, повредена 67-годишна жена

МКД

Пожар во куќа во Делчево – повредена 67-годишна жена

Press24

(ФОТО) Вратен графитот со ликот на Гоце Делчев

Нетпрес

SportMedia Дерби Фокус ТВ21 Слободен Печат Курир Сител +инфо

375 поврзани вести »

Ненаучни, паушални и искривени факти на БАН за македонскиот јазик

Канал5 - 10.05.2020

Реакција на Институт за македонски јазик „Крсте Мисирков“ По повод најновото издание на БАН со наслов „за официалния език на Република Северна Македония“ На 7 мај 2020 година беше промовирано најновото издание на БАН со наслов „За официалнияезик на ...

Институт „Крсте Мисирков“: Македонскиот јазик е реалност, а не југозападна писмено-регионална форма на бугарскиот јазик

ТВ21

Институт „Крсте Мисирков“: Македонскиот јазик е реалност, а не југозападна писмено-регионална форма на бугарскиот јазик

Телма

Институт за македонски јазик: Македонците не можат да се чувствуваат како Бугари, ниту да го сметаат бугарскиот јазик за мајчин

Фокус

Македонскиот јазик е посебен, му одговорија македонските научници на БАН

Телма

24 Вести Курир +инфо Press24 ММС 360 степени Курир Нетпрес

310 поврзани вести »

Ново занимање во Италија – ковид-менаџер

ТВ21 - 10.05.2020

Пазарите на отворено во Италија се отворија по двомесечна пауза и оваа категорија трговци претрпе огромни економски загуби. Засега продажбата е ограничена само на продукти, затоа што фазата два во Италија подразбира постепено и експериментално ...

КОД: 9 пациенти од корона вирус починале дома без резултати, алгоритмот ги отфрлал за тестирање

Фокус

Една четвртина од граѓаните биле директно или индиректно погодени од губење на работа поради корона вирусот

Фокус

КОД: Почина пред болница па доби резултати од тест, 9 пациенти од КОВИД 19 починале дома без резултати- алгоритмот ги отфрлал жртвите за тестирање

Телма

Коронавирусот пронајден во спермата на заразени мажи, велат кинески истражувачи

Сакам да кажам

Сител Курир Press24 USB Сител Курир Курир Press24

403 поврзани вести »

Коронавирус: Најнизок број на починати во Шпанија од средината на март

ТВ21 - 10.05.2020

Во Шпанија во последните 24 часа како последица од коронавирусот, починаа 143 лица, што е за 33 помалку од претходниот ден, соопшти Министерството за здравје. Тое е најнискиот дневен пораст на бројот на починати од последица на Ковид-19 во таа земја ...

Италија пријави најмал број починати после два месеци

ТВ21

Во Мексико околу 2.000 нови случаи на коронавирус

Макфакс

Во Мексико околу 2.000 нови случаи на коронавирус

Слободен Печат

За еден ден речиси 200 луѓе починаа од Ковид-19 во Мексико

А1 On

24Инфо MTM еМагазин Точка 24Инфо Република Сакам да кажам Фокус

397 поврзани вести »

Јанева: Да знаете што знам јас од тие 660 илјади разговори, сигурно не би била на ова место

Фокус - 08.05.2020

Катица Јанева на денешниот исказ во Судот за предметот „Рекет“ истакна дека имало преку 660 илјади разговори и дека никој од Специјалното јавно обвинителство ги нема дадено во јавноста. „Да знаете вие што јас како специјален јавен обвинител знам од ...

Јанева: Со Бојан Јовановски не разговаравме за СЈО, туку за модата и љубовта

Канал5

Судењето за „Рекет“ продолжува на 19 мај

Алсат-М

Судењето за „Рекет“ продолжува на 19 мај

Телма

Боки 13: Ќе го надминам Јосип Броз Тито

Фокус

Канал5 ТВ21 ТВ21 Сакам да кажам Фокус Алсат-М ТВ21 ТВ21

253 поврзани вести »