TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-06-08 - 2020-06-14

Заев: Владата покажа сериозна подготвеност во справување со економските последици предизвикани од коронавирусот

Канал5 - 14.06.2020

Владата покажа сериозна подготвеност во справување со економските последици предизвикани од коронавирусот,рече во видео обраќање претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Во тек е реализацијата на третиот пакет економски мерки кои имаат за цел зајакнување ...

Заев: За првпат државата дава пари директно кај граѓаните за да ја стимулира приватната потрошувачка

Фокус

Македонските граѓани се префрлаат во електронската трговија, зголемен бројот и на е-продавници и на плаќања

24 Вести

Петров: Преку платежните картички и ваучери ја зголемуваме куповната моќ и домашната потрошувачка

Канал5

Кризата со корона вирусот го зголеми бројот на е-продавници и електронски плаќања

МКД

+инфо Нетпрес А1 On А1 On МКД Макфакс Слободен Печат А1 On

383 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски учествува во одлука за брзи избори, без набљудувачи од ОБСЕ и на директна штета на здравјето на ...

Канал5 - 13.06.2020

Забележително е што во последно време низ Претседателот Пендаровски, зборува Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, се наведува во соопштението на ВМРО - ДПМНЕ.. И сето ова резултира со салто мортале, со кое Пендаровски со цел да му удоволи на Зоран ...

До последниот повик

Deutsche Welle

Василевска: Избори без набљудувачка мисија се избори за фалсификат на Заев

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски се посипа со пепел

+инфо

ВМРО-ДПМНЕ го нападна Пендаровски за изборите

360 степени

Курир 4NEWS Либертас 4NEWS 4NEWS 4NEWS 24Инфо 4NEWS

242 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Вчера го достигнавме најцрниот врв на заболени и починати, а од СДСМ се уште зборуваат за избори

Фокус - 14.06.2020

Македонското здравство е пред целосен колапс. Заев и Филипче го уништуваат здравствениот систем поради политички интереси. Вчера го достигнавме најцрниот врв на епидемијата на коронавирусот со 196 нови заболени и 8 починати, а СДСМ и Заев се уште ...

ВМРО – ДПМНЕ : Заев не дојде на власт за да ја претвори Македонија во Ирак и Суринам!

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не дојде на власт за да ја претвори Македонија во Ирак и Суринам, мора одговорност за уривање на црните рекорди на заболени и починати

Курир

Вчера го достигнавме најцрниот врв на епидемијата, а Заев сѐ уште зборува за избори

Нетпрес

По логиката на Заев денес во Македонија требаше да има избори: По ден со 196 новозаразени и 8 починати, животот на сите останати ќе беше во ризик

Курир

Макфакс Курир Пулс24 24Инфо Опсервер Република Република Опсервер

225 поврзани вести »

Двајца келнери од бифето во МВР заразени со Ковид -19, служеле во кабинетите на Петровска и Тасевски

Фокус - 14.06.2020

Двајца келнери кои работат во бифето на МВР се заразени од Ковид 19. Според информациите на Телма ги опслужувале канцелариите на четврти кат каде се наоѓа кабинетот на заменик министерката во техничката влада Славјанка Петровска, директорот на БЈБ ...

Две лица од бифето во главната зграда во МВР заразени со коронавирус, му носеле кафе и на Чулев

Сакам да кажам

СДК.МК: Вработени во бифето на МВР заразени со коронавирус

ТВ21

Двајца келнери во бифе во МВР заразени, служеле во кабинетите на заменик министерката и директорот на БЈБ

Телма

Филипче и епидемиолозите се запознаени со коронавирусот во зградата на МВР и дејствуваат, заразените келнери не го служеа кабинетот на министерот, вели Чулев

Сакам да кажам

А1 On +инфо МКД А1 On Слободен Печат Press24 ММС Локално

220 поврзани вести »