TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-06-08 - 2020-06-14

Здравствените власти апелираат пациентите да кажуваат точни податоци и да се почитуваат препораките

24 Вести - 12.06.2020

Околу 70 проценти од активните случаи и новозаразените со коронавирусот се во рамките на познатите кластери, но има и нови, изјави вчера министерот за здравство Венко Филипче. Филипче потенцира дека појавата на нови случаи е секогаш поради истата ...

Здравствените власти апелираат пациентите да кажуваат точни податоци и да се почитуваат препораките

Канал5

Филипче: Пред нас е долга битка со вирусот, кажувајте точни информации на здравствените работници

Фокус

Здравствените власти апелираат пациентите да кажуваат точни податоци и да се почитуваат препораките

А1 On

Поради растот на новозаболени, одложено нормализирањето на работата на клиниките

Слободен Печат

Кајгана Сител Press24 +инфо МКД Глас на Америка Frontline iPortal

200 поврзани вести »