TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-06-08 - 2020-06-14

Фронтекс: Се зголемува протокот на мигранти кон Европа

Слободен Печат - 14.06.2020

Во мај, Фронтекс таму регистрираше 1.250 нелегални премини, што е осум пати повеќе отколку во април. По забележителниот пад на мигрантските текови во април, бројот на бегалци кои сакаат да стигнат до ЕУ повторно драстично се зголеми.

Фронтекс: Се зголемува протокот на мигранти кон Европа

А1 On

Масовна тепачка во мигрантиски камп во БиХ, мигрант се бори за живот (ВИДЕО)

Слободен Печат

Група мигранти фатени во село Удово

4NEWS

Фронтекс: Се зголемува протокот на мигранти кон Европа

Вечер Прес

Денешен Опсервер 24Инфо MakPress Сител Сител 4NEWS А1 On

182 поврзани вести »

Муслиу по сведочењето на Нинџа дека бил сниман во домот: Забегана работа!

Фокус - 10.06.2020

Откако Александар Василевски – Нинџа сведочеше дека припадници на УБК поставиле уреди за прислушување и снимање во домот на аналитичарот Алберт Муслиу, тој најави дека ќе бара судска правда за овој настан.

Сведокот „Нинџа“ својата меморија ја прилагодува на потребите и барањата на обвинителството

Нетпрес

Миланов: Нинџа има различни искази бидејќи тоа му требаше на обвинителството чии теории никој друг не ги потврди, а на Нинџа за помала казна

Курир

Адвокат Миланов: Сведокот Нинџа својата меморија ја прилагодува на потребите и барањата на обвинителството

Курир

Постојат сомнежи дека „Нинџа“ и по поднесување на обвинителниот акт се спогодувал со обвинителството, што е недозволиво во кривичната постапка

Курир

Press24 Локално Frontline Република Фактор Канал5 Сакам да кажам Сакам да кажам

106 поврзани вести »

Од недоразбирање околу сообраќајот до тепачка во Гостивар

Курир - 14.06.2020

На 12.06.2020 во 20:10 часот во Полициската станица Гостивар Б.С.(39) од Гостивар пријавил дека околу 18:30 часот, додека со неговиот другар Р.Р.(43) се движел со патничко возило од с.Дебреше кон Гостивар, друго возило, џип „ленд ровер“ му го ...

Гостиварчанец со „мерцедес“ удрил во дете на велосипед

+инфо

10-годишно дете тешко повредено во сообраќајка во Гостивар

Press24

Гостиварец со „мерцедес“ удрил во дете на велосипед

Нетпрес

Дете тешко повредено во Гостивар

Курир

Слободен Печат Курир А1 On Макфакс Сител МКД МКД Press24

100 поврзани вести »