TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-06-08 - 2020-06-14

Владата го амнестираше Димитров од карантин

Алсат-М - 12.06.2020

Министерот за надворешни работи Никола Димитров може да здивне. Владата одлучи да не го праќа во изолација, иако при службеното патување во Ниш завчера, го прекрши здравствениот превентивен протокол против коронавирусот и се ракуваше со дел од ...

Министерот Никола Димитров стискаше раце во Србија! Дали ќе оди во карантин?!

Алсат-М

Ќе оди ли министерот во карантин: Димитров потпиша изјава дека ќе ги почитува препораките, но во Србија ја прекрши забраната

Курир

(ВИДЕО) Министерот Димитров стискаше раце во Србија! Ќе оди ли во карантин?!

Нетпрес

Колку македонските политичари ги почитуваат протоколите? Димитров се ракувал со колегите од Србија, се огласија и од МНР

Точка

Вечер Прес Фокус Канал5 Телма Сакам да кажам ТВ21 24 Вести Алсат-М

93 поврзани вести »

Македонија во исчекување на преговарачката рамка

Канал5 - 13.06.2020

Македонија заедно со Албанија е во исчекување на презентацијата на нацрт преговарачката рамка која деновиве треба да ја претстави Европската Комисија. Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји денеска на виртуелната панел дискусија „Пристапување ...

С.Македонија во исчекување на преговарачката рамка

Алсат-М

Македонија во исчекување на преговарачката рамка

А1 On

Македонија во исчекување на преговарачката рамка

Сител

С.Македонија во исчекување на преговарачката рамка

24Инфо

Либертас Денешен Опсервер MakPress Алсат-М Канал5 Канал5 Канал5

92 поврзани вести »

Меси со гол и две асистенции, моќен ре-старт на Барса и триумф од 0-4 против Мајорка (ВИДЕО)

МКД - 14.06.2020

„Каталонците" без многу проблеми со 0-4 триумфираа на гостувањето кај Мајорка и со три бода го започна продолжението од сезоната и битката за титулата со Реал Мадрид. Барселона со победа на ре-стартот од Ла Лига, избраниците на Сетиен лесно славеа ...

Барса ја декласира Мајорка (Видео)

Макфакс

Празен стадион, а навивач влезе на теренот: Меси ми е идол, сонував за слика и средба со него (ВИДЕО)

МКД

Меси подобри уште еден рекорд

Сител

Меси подобри уште еден рекорд

А1 On

Макфакс А1 On Sport M Дриблинг Sport 1 24Фудбал Спортманија Дерби

119 поврзани вести »

ЕУ ја засилува борбата против лажните вести поврзани со коронавирусот

Press24 - 14.06.2020

Во текот на изминатата недела, Европската Унија дополнително ги засили напорите во борбата со лажните вести кои се поврзани со пандемијата предизвикана од коронавирусот. Во заедничкото соопштение на Европската комисија и Високиот претставник на ...

ИДУЕП: ЕУ ја засилува борбата против лажните вести поврзани со коронавирусот

Опсервер

ИДУЕП: ЕУ ја засилува борбата против лажните вести поврзани со коронавирусот

Frontline

ЕУ ја засилува борбата против лажните вести поврзани со коронавирусот – Во интерес на секој граѓанин е да се стави крај на „инфодемијата“

Локално

ЕУ ја засилува борбата против лажните вести поврзани со коронавирусот

iPortal

24Инфо MakPress Слободен Печат Канал5 Сакам да кажам Макфакс Р.С.Европа Алфа

79 поврзани вести »