TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-06-08 - 2020-06-14

Вицепремиерката Царовска и градоначалничката Петровска направија увид во реконструкција на „Офицерскиот дом“ во Битола

Канал5 - 12.06.2020

Овој потпроект, кој е во вредност од 959 илјади евра е дел од Проектот за локална и регионална конкурентност, се спроведува со финансиски средства на Владата на Република Македонија и Европска Унија и во соработка со канцеларијата на Светска банка.

Привршува реконструкцијата на битолскиот офицерски дом

Сакам да кажам

Вицепремиерката Царовска и битолската градоначалничка Петровска во увид на градежните работи на Офицерскиот дом во Битола

А1 On

(ВИДЕО) Царовска: По реконструкцијата, Офицерскиот дом во Битола ќе биде атрактивна локација за туристите

А1 On

Царовска: Инвестираме во локалниот и регионалниот развој

Press24

Макфакс Сител iPortal Точка Тера Опсервер Тера Опсервер

63 поврзани вести »

Силен земјотрес регистриран на Тајван

24 Вести - 14.06.2020

Земјотрес со интензитет од шест степени според Рихтеровата скала вчера е регистриран на подрачјето на Тајван, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ). Земјотресот бил на длабочина од 55 километри.

Силен земјотрес во Турција

ТВ21

Тројца војници се повредени во силен земјотрес во Турција

Канал5

Силниот земјотрес во Турција сруши десетина куќи, повреди неколку лица

ТВ21

Силен земјотрес регистриран во југозападна Јапонија

А1 On

Кајгана А1 On Слободен Печат Нова ТВ А1 On Кајгана +инфо А1 On

92 поврзани вести »

Сари ќе остане без миленикот

Sport M - 14.06.2020

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, силно сака да го донесе својот омилен Жоргињо во Торино. Италијанскиот интернационалец беше клучен играч за Сари во своите сезони со Наполи и Челзи, а овој стручњак би сакал да го види меѓу неговите играчи и во ...

Куп на Италија: Јувентус е првиот финалист

Телма

Рекорден број луѓе го гледале мечот Јувентус-Милан (Видео)

Макфакс

Сари: Направив глупава грешка со тројната замена

Дерби

ВИДЕО: Суровата тишина пред почетокот на мечот меѓу Јувентус и Милан

Дриблинг

OhridNews Спортски TopSport Gol.mk СуперСпорт 24Фудбал Sport 1 Спортски

92 поврзани вести »

Владата за вечерва закажа вонредна седница

Фокус - 13.06.2020

Владата на Република Северна Македонија денеска со почеток во 19:30 часот, ќе одржи седница преку видео-конференциска врска, се вели во соопштението испратено до медиумите. -За заклучоците од седницата ќе информираме со соопштение по нејзиното ...

Владата закажа седница за попладнево

Сител

Седница на владата во 19 и 30, ќе се побара ли нова вонредна состојба?

Курир

Седница на Владата вечерва во 19:30 часот

Либертас

Владата закажа седница за попладнево

24Инфо

4NEWS Локално Вечер Прес Република Пулс24 Centar Опсервер iPortal

60 поврзани вести »