TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-06-08 - 2020-06-14

НБА играчите ќе бидат тестирани за КОВИД-19 од 23 јуни

Сител - 14.06.2020

Сите 22 екипи кои ќе учествуваат во последната фаза од сезоната во НБА, ќе започнат со тестови за КОВИД-19 на 23 јуни, објави „ЕСПН“. Тестирањето на сите членови на тимот ќе се одвива на дневна основа, како и во последните два дена пред екипите да ...

НБА играчите ќе бидат тестирани за КОВИД-19 од 23 јуни

А1 On

НБА играчите ќе бидат тестирани од 23 јуни

Слободен Печат

„Реал може рамноправно да се носи со НБА тимовите“

Sport 1

Фернандез: Реал Мадрид без проблеми може да игра во НБА лигата

Gol.mk

Опсервер Денешен MakPress Канал5 Слободен Печат +инфо Sport 1 Sport M

87 поврзани вести »

Седум медицински лица од Кочани ќе помагаат на Инфективната клиника во Скопје

ТВ21 - 14.06.2020

Седум медицински сестри и техничари од Општата болница со проширена дејност во Кочани од утре ќе бидат работно ангажирани на Инфективната клиника во Скопје. Прераспределбата на новите работни места е привремена и се реализира по барање од ...

Медицински сестри од повеќе болници им помагаат на своите колеги на Инфективната клиника и ГОБ „8 Септември“

ТВ21

Седум медицински лица од Кочани ќе помагаат на Инфективната клиника во Скопје

Алсат-М

Двајца лекари и 4 медицински сестри од Отешево дојдоа на помош во „8 Септември“ во Скопје

Сакам да кажам

Седумчлен медицински тим од Кочани на помош во Инфективната клиника во Скопје, а докторка од Струмица на припомош на штипското Инфективно

Сакам да кажам

Сакам да кажам ММС Слободен Печат А1 On Р.С.Европа Слободен Печат Press24 360 степени

56 поврзани вести »

Колумна, академик Љупчо Коцарев: Кон потопол живот

Факултети - 14.06.2020

Твитот на академик Ќулавкова предизвика лавина реакции, многу омраза, дури и закани за нејзиниот живот. Во колумната за Факултети.мк, Љупчо Коцарев, претседател на МАНУ, ги коментира нејзиниот твит и реакциите на тој твит Пишува: академик Љупчо ...

ЦИВИЛ бележи пораст на меѓуверска и меѓуетничка омраза

CivilMedia

Говор на омраза и медиуми

Академик

Како говорот на омраза ја убива слободата на говорот

Н.Македонија

Хелсиншки комитет: Загрижува драстичното зголемување на говорот на омраза

Мета

Frontline Frontline CivilMedia Опсервер CivilMedia Фокус Слободен Печат Слободен Печат

54 поврзани вести »