TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-06-08 - 2020-06-14

Новозаболените во трицифрени бројки, надлежните велат имаме капацитет да се справивме со актуелниот бран

Канал5 - 14.06.2020

Бројот на вкупно досега заболени во земјава се ближи кон 4000, новозаболените се бројат во трицифрени броеви и во последното деноноќие регистрирани се 196 нови случаи, а властите уверуваат дека имаме капацитет да се справиме и со овој актуелeн бран ...

Новозаболените во трицифрени бројки, за надлежните имаме капацитет да се справивме со актуелниот бран

24 Вести

Новозаболените во трицифрени бројки, надлежните уверуваат дека имаме капацитет да се справивме со актуелниот бран

А1 On

Новозаболените во трицифрени бројки, надлежните велат имаме капацитет да се справивме со актуелниот бран

Сител

Бројот на заразени во земјава се ближи кон 4.000, за надлежните имаме капацитет да се справивме со актуелниот бран

Кајгана

Press24 Локално iPortal Скопје инфо 24Инфо Либертас Денешен Опсервер

54 поврзани вести »

Антикорупциска контра ЈО за дивите платформи на Матка

Канал5 - 12.06.2020

Антикорупциската комисија во контраофанзива, откако вчера Обвинителството им ја отфрли кривичната пријава за градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети. Со претставка за обвинителката, што постапуваше по предметот, до Советот на јавни обвинители ќе се ...

Антикорупционерите ќе бараат Советот на јавните обвинители да ја преиспита одлуката за Матка

24 Вести

Анитикорупционерите ќе бараат Советот на јавни обвинители да ја преиспита одлуката за Матка и работата на обвинителот

А1 On

Обвинителството вели дека градоначалникот на Сарај не е крив за дивите платформи на Матка

Порта 3

Антикорупционерите ќе бараат Советот на јавните обвинители да ја преиспита одлуката за Матка

Макфакс

Точка Фактор Фокус 24 Вести Алсат-М Сакам да кажам ТВ21 Канал5

50 поврзани вести »

Шилегов: Не зборувајте за Обама, туку за неасфалтираните улици во Чаир

Фокус - 14.06.2020

Криењето на сопствената неспособност зад Обама, не е ништо друго освен потврда на тоталната неспособност да се справите со вистинските проблеми на граѓаните. Особено во Чаир, коментираше синоќа на фејсбук скопскиот градоначалник Петре Шилегов, ...

Фејсбук преписки на Шилегов и Меџити – Меџити го кани Шилегов на дебата за премиер Албанец

ТВ21

И без ДУИ СДСМ лесно ќе обезбеди мнозинство во Советот на Град Скопје, велат партиски извори По кавгата на Шилегов со Меџити

Сакам да кажам

Шилегов во конфронтација со Меџити по светлечката порака на Кале

Канал5

Шилегов и Меџити се „спукаа“ на Фејсбук за светлечката порака на ДУИ „Зошто да не?“ на скопското Кале

МКД

Нетпрес 360 степени Курир Слободен Печат Поглед Либертас Фактор Точка

75 поврзани вести »