TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-06-22 - 2020-06-28

Мицкоски од Битола: Изборот е помеѓу обнова или Ал Капоне политиките на Зоран Заев

Канал5 - 28.06.2020

Денеска е петтиот ден од кампањата за овие предвремени парламентарни избори кои ќе се случат на 15 јули. Денеска сме овде во Битола и битолско, ќе ги посетиме и Демир Хисар и Новаци, ќе имаме разговори со жителите на Новаци и Демир Хисар секако и со ...

Спасовски: Мицкоски јавно да каже уште кои обвинети и осомничени во предмети на СЈО, како Камчев, донирале во ВМРО-ДПМНЕ и да ги пријави, или институциите да постапат по допрен глас

Канал5

Спасовски: Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира ВМРО-ДПМНЕ

Фокус

Мицкоски: Се колнат во најмилото и лажат, не им верувајте, доаѓа обнова со која ќе ја исправиме татковината

Канал5

Мицкоски од Демир Хисар: Се обврзавме на најмалку 640 милиони евра субвенции за земјоделците

Канал5

Канал5 Фокус Фокус Фокус ТВ21 Алсат-М 24 Вести 24 Вести

454 поврзани вести »

Чашуле: Замислете, ЈО се прогласи за ненадлежно во аферата “Лепливи раце”, каде од авион се гледа дека директорот на ...

Курир - 28.06.2020

Боки реши да отвори душа. Така упицанет и во свој стил го однесоа во обвинителството каде поднесе неколку кривични пријави и против функционери од власта. Кои се тие? За што ги обвинува, засега неможело да се каже бидејќи нели било предистражна ...

Заев: Како што слушам, очекувам денеска и Мицкоски да биде викнат во полициска станица

ТВ21

Заев: Како што го повика Дончев, очекувам Чулев да ги повика и Мицкоски и Орце Камчев

Фокус

Заев очекува Чулев да ги викне на сослушување Мицкоски и Камчев, како што го викна Дончев, за Мицкоски бомбите со Кичеец се сечени и монтирани

Сакам да кажам

Чулев: Материјалите од распитот на ДОнчев ќе бидат доставени до ЈО

Алсат-М

Канал5 24 Вести Канал5 Канал5 24 Вести 360 степени Нетпрес +инфо

331 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Меѓу поткуп од 300.000 евра и мерки за справување со пандемијата, Заев приоритет дава на личното богатење, ...

Канал5 - 28.06.2020

Секој ден црни биланси, а власта на Заев е заинтересирана само за поткупи, рекет и криминал Поради неодговорноста и неспосбноста на власта на заев, Филипче и СДСМ , Македонија доаѓа блиску до бројката од 6000 раболени од корона вирусот.

ВМРО-ДПМНЕ: Функционерите на СДСМ се класични неработници, заради нив и граѓаните ќе останат без работа

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Заев, СДСМ и Спасовски единствено што можат е повеќе да лажат, да прават криминал, рекет и корупција

Канал5

Заев: Опозицијата се обидува со разговори помеѓу трети лица да ме инволивира

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски не ги реализираше ветувањата од 2016, а веќе ги надогради со нови лаги

Канал5

Фокус Канал5 +инфо Курир А1 On Макфакс Слободен Печат МКД

278 поврзани вести »

Петти ден кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули

24 Вести - 28.06.2020

Предизборната кампања за предвремните парламентрани избори на 15 јули се наоѓа на четвртина и додека политичките партии и коалициите своите политички понуди на терен ги промовираат со почитување на здравствените протоколи, преку социјалните мрежи и ...

Петти ден кампања, партиите на терен, на социјалните мрежи „бомби“

Фокус

Коалицијата „Можеме“ во Штип, Куманово и Свети Николе

24 Вести

Петти ден кампања: Заев во Куманово, а Мицкоски во Битола

+инфо

Изборна кампања: Партиите денеска во Куманово, Битола, Маврово…

360 степени

Frontline iPortal Република Канал5 Frontline Н.Македонија Телма Фокус

213 поврзани вести »