TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-07-06 - 2020-07-12

Убедлива победа на ХДЗ – коалицијата „Рестарт“ потопена – „Утре во 9 почнуваме со работа за Хрватска“, рече Пленковиќ

ТВ21 - 06.07.2020

ДИК ги објавува првите неофицијални резултати, предводени од ХДЗ со 68 места, а потоа следува Коалицијата за „Рестарт“ со 43 места и Движењето Домашна со 15 места. Пред седиштето на ХДЗ каде што има голем број на присутни симпатизери се обрати и ...

ХДЗ убедливо победи на хрватските избори

Нова ТВ

Голема победа на ХДЗ на изборите во Хрватска

Независен

Нов мандат за ХДЗ и Андреј Пленковиќ

AKO

Потоп на левицата во Хрватска, убедлива победа на ХДЗ и Андреј Пленковиќ

MakPress
5 поврзани вести »

Моќно издание на Барселона против Виљареал, супер гол на Гризман (ВИДЕО)

МКД - 06.07.2020

Барселона го одигра најдобриот натпревар под водство на Сетиен, создаде многу шанси и победи на гостувањето кај Виљареал со 4-1. Конечно Барселона го покажа потенцијалот со кој располага, по серија неубедливи натпревари, Каталонците конечно заиграа ...

Барселона конечно одигра моќен натпревар, спектакуларен гол на Гризман (ВИДЕО)

24Фудбал

Вилјареал го плати цехот на Барса, Реал до четири бода предност повторно од пенал

Нетпрес

Барса одговори со победа кај Вилјареал (видео)

Макфакс
4 поврзани вести »

Николоски до Заев: Дали твоето семејство се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави, народот ...

Денешен - 06.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4 вечерва во Прилеп кажа дека токму во Прилеп ќе има победа, ќе има победа со седум илјади гласа разлика, ќе има победа во цела Македонија.

Николоски: Заев да одговори дали неговото семејство е странски инвеститор во најмалку две европски држави

MakPress
2 поврзани вести »

Време: Променливо облачно до 34 степени

Денешен - 06.07.2020

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно претпладне со сончеви периоди и појава на краткотраен дожд, а од пладне нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер понекаде и во форма на невреме и со услови за појава на град.

И денеска променливо облачно со сончеви периоди

MakPress
2 поврзани вести »

Наполи ја доби Рома, Елмас влезе во финишот (видео)

Спортманија - 06.07.2020

Победа со која Наполитанците се изедначија по бројот на бодови токму со вечерашниот противник Капитенот Лоренцо Инсиње ја донесе победата за Наполи против Рома со конечни 2-1 во дербито на 30-тото коло во Серија А.

Инсиње со голчиште, Наполи ја „втурна“ Рома во нова криза (видео)

Макфакс
2 поврзани вести »

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еден знак неделата ќе ја започне со разочарување

Хаштаг - 06.07.2020

Овен Немате доволно доверба во окружување и можно е од таа причина некои тајни да ги чувате за себе. Можно е партнерот да ви покажува незадоволство. На полето на љубовта ве очекува криза. Бик Преоптеретени сте со обврски и не ви е воопшто лесно да ...

Дневен хороскоп за понеделник: Еден знак го чека разделба со саканата личност

Женски магазин
2 поврзани вести »

Заев: Поднесовме кривични пријави за сите „бомби“

4NEWS - 06.07.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во денешното интервју за МИА проговори за актуелните „бомби“ кои се пласираа деновиве во јавноста. „Ние веќе поднесовме кривични пријави за бомбите заради тоа што е тоа казниво по закон“, посочи Заев.

Мицкоски: Заев ветува ветинг а се плаши од проверка на имотот на политичарите

MakPress - 06.07.2020

Ова се сосема поинакви избори од досега. Едно поради пандемијата и второ поради тоа што треба да избереме во каква Македонија сакаме да живееме, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во Прилеп, каде со коалицијата „Обнова на ...

Еуфоричен пречек за Мисајловски- победничка атмосфера во Гази Баба (ФОТО)

Курир - 06.07.2020

За крај на овој ден можам да кажам дека присуствував на најеуфоричната средба во населеното место “Кирил Петрушевски”, општина Гази Баба, напиша вечерва на својот профил носителот на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2, Владо Мисајловски.

Македонија доби „своја“ пратеничка во Хрватска – Маријана Петир

Expres - 06.07.2020

Пријателката на Македонија, Маријана Петир, ќе ги застапува македонските интереси и во хрватскиот Сабор, каде што влезе како независна кандидатка поддржана од владејачката Хрватска демократска заедница.