TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-01-13 - 2020-01-19

ФЕЉТОН Контроверзна лустрација: Гоце или Даме – eден од нив мора да биде лустриран!

Фокус - 19.01.2020

Што ако во некоја нова верзија од Законот за лустрација се прошири до почетокот на минатиот век? Е, тогаш воопшто не е сигурно дали лустрациската метла нема да ги опфати Гоце Делчев и Даме Груев, бидејќи еден од нив според „бенч марковите“ на ...

Вкупно 32.400 евра за жртвите на лустрацијата

Фокус

Жртвите од лустрација обесштетени со вкупно 32.400 евра

Алсат-М

Жртвите од лустрација обесштетени со вкупно 32.400 евра

ТВ21

ФЕЉТОН Контроверзна лустрација: Дијагнозата „MACEDONISE DENUNCIANTE“

Фокус

Фокус Канал5 Сител Курир Press24 ММС Нетпрес Р.С.Европа

308 поврзани вести »

Кривичниот суд ќе ѝ овозможи на докторката да ја образложи здравствената состојба на обвинетиот во предметот „ТНТ“

Академик - 17.01.2020

„Заради интерес на медиумите кои го следат судењето за предметот со КОК бр. 53/17, познат како ТНТ, ја информираме јавноста дека за главната расправа, насрочена на 20.1.2020 година, судот ја повика докторката професор од овластената клиника, која на ...

Страшевски: Ова е невидено досега, во судница јавно сакаат да откријат податоци за здравјето на пациент

+инфо

Страшевски: Во судница јавно да се коментира нечија здравстена состојба, тоа е невидено!

Република

Случај ТНТ: Во суд повикана докторката која оценила дека Тони Трајковски не може да дојде на судење

Фокус

„ТНТ“ – Докторката на Трајковски повикана во суд

Алсат-М

Сакам да кажам Сакам да кажам Фокус 24 Вести МКД Курир 360 степени Press24

226 поврзани вести »

Честитка од претседателот Пендаровски по повод христијанскиот празник Богојавление – Водици

Канал5 - 19.01.2020

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан.

Честитка од претседателот Пендаровски по повод христијанскиот празник Богојавление – Водици

Алсат-М

Честитка од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод христијанскиот празник Богојавление-Водици

Канал5

Мицкоски за Водици: Сите заедно сплотени, обединети во традиционалните вредности да си ја обновиме државата

Фокус

Честитка од Спасовски за Водици: Со оптимизам и добра волја секој од нас да даде придонес за заедничка подобра иднина

Канал5

24 Вести 24 Вести Канал5 Канал5 24 Вести Канал5 Press24 Слободен Печат

175 поврзани вести »

Магла на патот од село Лисец кон Попова Шапка, видливост до 50 метри

Фокус - 19.01.2020

На патниот правец од село Лисец кон Попова Шапка попладнево има магла поради што видливоста е намалена до 50 метри, информира јавното претпријатие „Македонијапат“. На останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива тековно по наместа ...

Магла на патот од село Лисец кон Попова Шапка, видливост до 50 метри

Канал5

Магла на патот од село Лисец кон Попова Шапка, видливост до 50 метри

Курир

Густа магла на патот за Попова Шапка

Макфакс

Возете внимателно: Магла на патот од село Лисец кон Попова Шапка

Слободен Печат

Вечер Прес Frontline 24 Вести +инфо МКД Курир Макфакс OhridNews

166 поврзани вести »