TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-07-20 - 2020-07-26

ДИК утре ќе ги официјализира резултатите – Управен суд ги одби сите 185 тужби на партиите

4NEWS - 25.07.2020

Државната изборна комисија утре треба да ја закаже седницата за да ги објави конечните и официјални резултати од предвремените избори, велат оттаму за ТВ21. Со ова се затвора изборниот процес, и течат процесите за конституирање на новото Собрание ...

Јавна седница во Управен суд за тужбите од ВМРО-ДПМНЕ

Канал5

Тужбите до Управен суд не ги променија одлуките на ДИК

24 Вести

Тужбите до Управен суд не ги променија одлуките на ДИК

Канал5

Јавна седница во Управен суд за тужбите од ВМРО-ДПМНЕ

Алсат-М

ТВ21 24 Вести Фокус Канал5 ТВ21 Фокус 24 Вести ТВ21

287 поврзани вести »

Обвинетите тврдат дека нема докази за „Меѓународен сојуз“, ново рочиште во август

Р.С.Европа - 24.07.2020

По денешното рочиште на кое беа изнесени воведните зборови, судењето за случајот „Меѓународен сојуз“ ќе продолжи на 26 август. Во случајот „Меѓународен сојуз“, обвинети се Бојан Јовановски - Боки 13, Јасна Мандиќ, Фросина Ременски, Миле Јовановски и ...

Судењето за „Меѓународен сојуз“ продолжува на 26 август

Скопје инфо

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз“

24 Вести

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз"

Канал5

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз“

Алсат-М

24 Вести Алсат-М Фокус 24 Вести ТВ21 Канал5 Фокус Фокус

285 поврзани вести »