TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-07-20 - 2020-07-26

Чулев: Од утре се враќам во Агенцијата за разузнавање

Фокус - 25.07.2020

Министерот за внатрешни работи во техничката влада Наќе Чулев, кому денеска му завршува мандатот на позицијата, се „прости“ од функцијата и со објава на социјалната мрежа „Фејсбук“. -Посакувам и апелирам што поскоро да се формира владиното ...

Чулев: Се враќам во Агенцијата за разузнавање

Press24

Чулев: Се враќам во Агенцијата за разузнавање

360 степени

Што видовме за осуммесечното шерифување на Чулев

Frontline

Чулев прифатил најстрога казна за својот советник

Фокус

24 Вести Телма Канал5 Канал5 Фокус 360 степени Слободен Печат Нетпрес

109 поврзани вести »

Дојде крајот на Пржинската Влада

4NEWS - 26.07.2020

Со свеченост во МВР, Наќе Чулев ја предаде функцијата министер за внатрешни на претходниот заменик Агим Нухиу. Откако државната изборна комисија ги објави конечните официјални резултати од парламентарните избори, според законот за техничка влада ...

Нухиу од денеска министер за внатрешни работи

ТВ21

Чулев замина од МВР, Нухиу ја презема функцијата

Алсат-М

Чулев му ја предаде на Нухиу должноста министер за внатрешни работи

24 Вести

Чулев замина од МВР, Нухиу ја презема функцијата

Фокус

Канал5 ТВ21 Канал5 Канал5 Алсат-М Слободен Печат Нова ТВ Скопје24

102 поврзани вести »