TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-07-20 - 2020-07-26

Во Грција од утрово се влегува само преку еден граничен премин

Скопје24 - 23.07.2020

Во Грција од утрово се влегува само преку граничниот премин Евзони откако Грција синоќа на полноќ ги затвори Меџитлија и Стар Дојран за секаков вид сообраќај. Од МВР информираа дека затворањето е поради новите протоколи на грчката влада за ...

Во Грција се влегува само преку Евзони

Макфакс

Во Грција се влегува само преку Евзони

24Инфо

Во Грција од утрово се влегува само преку Евзони

Скопје инфо

Во Грција се влегува само преку Евзони

MTM

Centar Точка MTM Локално Н.Македонија Вечер Алсат-М Фокус

87 поврзани вести »

Нова понуда за Алкантара

Вечер Прес - 26.07.2020

Извршниот директор на актуелниот шампион на Германија, тимот на Баерн (М), Карл-Хаинц Румениге, откри дека се уште нема официјална понуда за шпанскиот интернационалец Тијаго Алкантара, но додаде дека искусниот играч за врска сака да си замине од ...

„Само“ 15 милиони евра го делат Ливерпул од квалитетно засилување

Спортманија

Алкантара го делат 10 милиони евра од Ливерпул

Слободен Печат

ВИДЕО: Капитенот на Ливерпул плачеше пред камерите, причината е Јурген Клоп

Sport M

Според новинарите Хендерсон е најдобриот играч на сезоната

Sport M

Дерби Екипа Gol.mk MakPress 24 Вести Телма МКД А1 On

128 поврзани вести »

Мбапе сериозно го истегнал зглобот

MTM - 26.07.2020

Фудбалскиот клуб ПСЖ се огласи по повод синоќешната повреда на Килијан Мбапе. Напаѓачот на ПСЖ поради крвничкиот старт на капитенот на Сент Етиен, Лоик Перан во 30 минути во солзи го напушти теренот. Подцна тој се движеше со помош на патерици.

Мбапе разговараше за повредата со Макрон

Алсат-М

Мбапе на штаки го засени триумфот на ПСЖ

Кајгана

Тренерот на Аталанта: Жал ми е за Мбапе, не посакуваме несреќа за другите

+инфо

Мбапе разговараше за повредата со Макрон

А1 On

А1 On А1 On Sport M МКД Независен Sport 1 Сител Дриблинг

117 поврзани вести »

Почнува судењето на екс-претседателот на Кривичен, Владимир Панчевски

24 Вести - 24.07.2020

Во Велешкиот суд денеска треба да почне судењето за поранешниот претседател на Основен суд Скопје 1, Владимир Панчевски. Тој ќе биде донесен од притвор во Шуто Оризари откако на минатото рочиште на 10 јули не се појави на судењето, па судијата ...

Почнува судењето на екс-претседателот на Кривичен суд, Панчевски

Фокус

Почна судењето на судијата Панчевски

Алсат-М

Почна судењето на судијата Панчевски

Канал5

Адвокатите на Панчевски бараат укинување на притворот

Фокус

ТВ21 Фокус Канал5 Сакам да кажам 24 Вести Телма Алсат-М Сакам да кажам

77 поврзани вести »

Осум новозаразени со Ковид-19 во Дебар

Канал5 - 26.07.2020

По вчерашните пет, денеска во Дебар потврдени се осум новозаразени со Ковид-19, со што вкупниот број се доближува до двесте заразени. -Како што и предупредивме, бројот на заразени со опасниот вирус ќе се зголемува, што е последица на непочитувањето ...

Осум новозаразени со Ковид-19 во Дебар

Press24

Осум новозаразени со Ковид-19 во Дебар

А1 On

Осум новозаразени со Ковид-19 во Дебар

Нова ТВ

Осум новозаразени со Ковид-19 во Дебар

Опсервер

Frontline Локално Курир Република iPortal Либертас Вечер MakPress

77 поврзани вести »