TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-07-20 - 2020-07-26

Министерот Манчевски негативен на Ковид-19

ТВ21 - 26.07.2020

инистерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски денеска на својот фејсбук профил објави дека е негативен на коронавирусот. -Негативен и финално. Излегувам, доста беше. 5:0. Од утре назад во акција, пишува Манчевски.

Министерот Манчевски негативен на Ковид-19

Алсат-М

Министерот Манчевски негативен на Ковид-19

Канал5

Министерот Манчевски негативен на Ковид-19

Фокус

Министерот Манчевски негативен на ковид-19

+инфо

А1 On 360 степени Слободен Печат Кајгана Независен Сител Р.С.Европа Press24

60 поврзани вести »

Лукаку: Интер се надева дека ќе ја освои Лигата на Европа

24 Вести - 26.07.2020

Двојниот стрелец за Интер во вечерашниот триумф над Џенова (3:0), Ромелу Лукаку ја кажа целта на неговиот тим за остатокот од сезоната. – На индивидуално ниво, задоволен сум од себе, но можам да кажам дека како тим можеме да направиме многу повеќе.

Никола: Не може Пандев секој меч да игра по 90 минути...

Gol.mk

ВИДЕО: Ураганот Лукаку, претрча цела половина и постигна гол

Дриблинг

Лукаку е блиску да влезе во историјата на Интер

Макфакс

Лукаку кога ќе тргне ти доаѓа да му се тргнеш

Оff.net

Спортманија Сител Нетпрес А1 On МКД 24Фудбал Спортклуб Макфакс

85 поврзани вести »

Повреден работник ангажиран на автопатот Кичево- Охрид

Канал5 - 24.07.2020

По дадената неопходна медицинска помош во Општата болница во Кичево, соопшти Димовски, работникот е пуштен на домашно лекување. Педесет и пет годишниот Г.Т. од Кичево, вработен во ГП „Гранит", вчера се здобил со повреди вршејќи градежни активности ...

Повреден работник ангажиран на автопатот Кичево- Охрид

ТВ21

Повреден работник ангажиран на автопатот Кичево- Охрид

Слободен Печат

Повреден работник ангажиран на автопатот Кичево- Охрид

А1 On

Повреден работник ангажиран на автопатот Кичево-Охрид

Кајгана

Курир Либертас Порта Република Опсервер Н.Македонија MakPress 24 Вести

56 поврзани вести »