TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-09-14 - 2020-09-20

Повторно над 10 000 новозаразени во Франција

Канал5 - 20.09.2020

Француските здравствени власти денеска пријавија нови 10.569 потврдени случаи на ковид-19, што е помалку од рекордното зголемување од 13.498 претходниот ден. Бројот на луѓе во Франција кои починале од инфекција со ковид-19 се искачи на 31.585 од ...

Во Грција потврдени нови 170 заболени,12 при влез во земјата

Канал5

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

ТВ21

Во Србија 68 новозаразени, еден пациент починал од Ковид-19

Канал5

Во Германија и натаму над 1.000 новозаболени од коронавирусот

Канал5

Алсат-М 24 Вести 360 степени Макфакс Р.С.Европа Слободен Печат Макфакс МКД

457 поврзани вести »

Сончево и топло преку ден, утринските температури ниски

Алсат-М - 20.09.2020

Сончево време со мала до умерена локална облачност ќе преовладува денеска во земјава. ќе дува и слаб до умерен ветер од променлив правец. За денеска, според метеоролозите, утринската температура ќе се движи од 6 до 16 степени, а дневната од 24 до 29 ...

Сончево време со температура до 29 степени

24 Вести

Сончево и топло преку ден, утринските температури ниски

Канал5

Сончево со локална облачност

МКД

Метео: Утринските температури до 13 степени, сончево и топло преку ден

Слободен Печат

А1 On Независен Макфакс Сител Скопје24 +инфо ММС Кајгана

283 поврзани вести »

Веднаш на почетокот на протестот во Минск, полицијата уапси десетина демонстранти (ВИДЕО)

Канал5 - 20.09.2020

Белоруската полиција уапси десетина учесници на антивладините демонстрации во Минск, пренесува Ројтерс. Агенцијата потсетува дека по спорните претседателски избори во Белорусија, одржани на 9 август, во таа земја избија масовни протести поради ...

Хакери откриле лични податоци на илјада белоруски полицајци

Канал5

Во Минск се апсат демонстранти, на улиците полиција во униформи и фантомки

МКД

Белорусите не се откажуваат – денеска пак илјадници луѓе ги наполнија улиците

Независен

Ни фантомките не им помогнаа: Група хакери ги објавија личните податоци на 1.000 полицајци во Белорусија кои ги тепаат и апсат демонстрантите!

Во Центар

Независен Р.С.Европа ММС Слободен Печат А1 On Нетпрес Локално 24Инфо

325 поврзани вести »