TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-09-21 - 2020-09-27

Индискиот премиер вети помош за целото човештво околу производството на вакцини

МКД - 27.09.2020

Индискиот премиер Нарендра Моди во саботата во ООН вети дека производствениот капацитет на својата земја за производство на вакцини ќе го направи глобално достапен во борбата против коронавирусот.

Британската компанија AstraZeneca на ЕУ и продава поевтини вакцини од другите

Иновативност

И втората руска вакцина работи како швајцарски саат: Можно е да биде развиен доживотен имунитет против корона вирусот!?

Во Центар

Конечно добри вести: Индискиот премиер даде ветување дека Индија како најголем светски производител на вакцини ќе му помогне на целиот свет со новите вакцини!

Во Центар

ИНТЕРВЈУ ПВРСМ Заев: Делчев не може да не двои, Делчев дејствувал за напредни идеи кои поврзуваат

Локално

Бриф Frontline Вечер Expres Фокус ТВ21 Deutsche Welle ТВ21

415 поврзани вести »