TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-01-20 - 2020-01-26

Канада: Потврден прв случај на новиот коронавирус

ТВ21 - 26.01.2020

Прв случај на новиот коронавирус е потврден во Канада, соопшти Владата на земјата. Според владиното соопштение, здравствениот систем во Торонто бил известен за првиот потврден случај на коронавирус кај личност која неодамна се врати од Вухан, градот ...

Во Хрватска пристигна автобус со кинески туристи од градот Вухан

ТВ21

Автобус со кинески туристи пристигна од Вухан во Хрватска

24 Вести

Почна развивањето на вакцина против новиот коронавирус

Алсат-М

Почна развивањето на вакцина против новиот коронавирус

Телма

Телма Канал5 Телма Телма ТВ21 Телма Сакам да кажам Канал5

1000 поврзани вести »

СДСМ: Спрега на ВМРО-ДПМНЕ со „Ла Верита" за лажни вести, фабрикувани случаи и измислици

Канал5 - 26.01.2020

Безидејната ВМРО-ДПМНЕ партијата олицетворение на лаги, измислици и монтирани случаи во недостиг на идеи и програма, продолжува со обидите за манипулација преку конструирани случаи, се наведува во реакцијата на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Царовска и Спасовски признаа дека најуспешните мерки на Владата ги воведе претходната предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Канал5

Маричиќ : Сите пратеници да го поддржат Законот за ЈО кој ја гарантира евроатлантската интеграција на државата

Канал5

СДСМ за пишувањето на Ла верита: ВМРО-ДПМНЕ преку медиуми блиски до нив конструира непостоечки случаи

МКД

Царовска и Спасовски признаа дека најуспешните мерки на Владата ги воведе претходната предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес

Слободен Печат А1 On Локално 24Инфо Frontline Centar Centar CivilMedia

227 поврзани вести »

Зголемен смртниот биланс од вчерашниот земјотрес во Турција

24 Вести - 26.01.2020

Бројот на загинати од вчерашниот земјотрес во источна Турција достигна 29 лица јави турскиот телевизиски канал ТРТ. Бројот на повредени исто така се зголемува, па според на турската Служба за вонредни состојби и природни непогоди во земјотресот биле ...

Турција: Во земјотресот загинаа 31 лице

ТВ21

Во земјотресот во Турција загинаа најмалку 31 лице

24 Вести

Во земјотресот во Турција загинаа најмалку 31 лице

Телма

Најмалку 38 загинати во земјотресот во Турција – жена и дете спасени од под урнатините

ТВ21

Канал5 Канал5 Р.С.Европа Курир Press24 Алфа Независен Сител

318 поврзани вести »