TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-09-28 - 2020-10-04

Во Австрија 714 новозаразени со Ковид-19

Канал5 - 04.10.2020

Во Австрија, во последните 24 часа, регистрирани се 714 нови случаи на инфекција со коронавирус, а четири лица починаа. Во моментов во Австрија активни се 8.746 случаи на заразени со корона, од нив 476 се хоспитализирани, а 103 се на интензивна нега.

Нови 191 случаи на Ковид-19, починаа 3 пациенти

Алсат-М

Во Србија 59 новозаразени, еден починат

Канал5

Над 66 отсто од заразените со корона се од Скопје и уште 5 града

Фокус

Досега над 35 милиони луѓе се заразиле со корона вирусот

Фокус

24 Вести Нетпрес Независен Нетпрес Во Центар Р.С.Европа Слободен Печат Макфакс

598 поврзани вести »

Уште 3 починати од ковид-19, 191 нови болни од 1.350 тестови, во Скопје активни се 966

Сакам да кажам - 04.10.2020

Во болнички услови по компликации од ковид-19 починаа 3 лица, пациент од Скопје на 81 година, од Кичево (67) и од Струга (77), а во последните 24 часа се направени 1.350 тестирања и регистрирани се 191 нов случај на ковид-19 , соопшти Министерството ...

191 нови случаи на Ковид 19 – починати се 3 лица

ТВ21

МЗ:Тројца починати, 191 новозаболени, 77 оздравени

Канал5

191 нови случаи на ковид-19, починаа три лица

Телма

191 нови случаи на Ковид 19, починати се 3 лица

24 Вести

Макфакс Press24 МКД +инфо Слободен Печат А1 On Нетпрес Сител

210 поврзани вести »

Анкета во САД додека Трамп е во болница: Бајден го зголеми водството за шест посто

Слободен Печат - 04.10.2020

Анкетата на „Ен-Би-Си“ и „Вол Стрит Журнал“ што е направена по минатонеделната дебата, пред да биде познато дека Доналд Трамп е позитивен на ковид-19, покажува дека кандидатот на Демократите на претстојните избори го зголемил водството во однос на ...

Џим Кери и Алек Болдвин како Трамп и Бајден во претседателска дебата/ВИДЕО

Вечер Прес

Одлично отворање на SNL: Алек Болдвин како Трамп и Џим Кери како Бајден (ВИДЕО)

Локално

Бајден нема да објавува изборни спотови во кои се критикува Трамп за одговорот на пандемијата

Фокус

Бајден нема да објавува изборни спотови во кои се критикува Трамп за неговиот одговор на пандемијата

ТВ21

360 степени А1 On Независен МКД Слободен Печат Кумановски м. Локално Денешен

290 поврзани вести »

Трка по вакцина против ковид-19: Богатите земји резервираа се, речиси и да нема дози за останатите

Слободен Печат - 04.10.2020

Заедничкиот проект на Светската здравстена организација (СЗО) и фондацијата на Бил Гејтс кој треба да обезбеди што поскора достапност на вакцина против коронавирусот и до најсиромашните делови на планетата, се чини ќе се соочи со проблеми како ...

Дали Русите ќе можат да го исполнат клучниот услов: Создавачот на руската вакцина против корона советува да се избегнува алкохол за време на вакцинацијата!?

Во Центар

Првите вакцини во Европа на почетокот на 2021. година

Вечер Прес

Британија најавува масовно производство на вакцина за три месеци

Фокус

Британија најавува масовно производство на вакцина за три месеци

Канал5

А1 On Слободен Печат Независен Независен Независен Сител Сител А1 On

283 поврзани вести »

Медицинскиот персонал преморен од работа

Алфа - 04.10.2020

Голем број на пациенти, со симптоми на корона, грип, настинка – болниците полни. Медицинскиот персонал преморен, ама и незадоволен од условите за работа. Недоволна грижа, малку платени, изложени на вирусот е секојдевието на медицинските сестри во ...

Незадоволни и деградирани медицински сестри, за дежурство од 24 часа се плаќаат само 500 денари

Курир

Барања за отказ на сестри од Инфективна ја разбрануваа јавноста, Филипче тврди дека никој нема да си замине поради решливи проблеми

ММС

Медицинските сестри бараат решение за нивниот статус

МКД

Барања за отказ на сестри од Инфективна ја разбрануваа јавноста, Филипче тврди дека нема да дозволи никој да си замине поради решливи проблеми

А1 On

Сител Press24 Нетпрес Независен Слободен Печат Слободен Печат Вечер Прес 4NEWS

188 поврзани вести »