TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-10-12 - 2020-10-18

Во светот повеќе од 40 милиони заболени од корона

Канал5 - 18.10.2020

Бројот на починати од почетокот на пандемијата е 1.115.308, додека оздравеле скоро 30 милиони луѓе , или точно 29.927.866. Бројот на заболени лица од корона вирусот во светот се искачи над 40 милиони, според податоците на „ Worldometer“, досега во ...

Во Хрватска 819 новозаболени, 8 починати

Канал5

Коронавирусот галопира во регионот

Телма

Во Србија 214 новозаболени, починале две лица

Канал5

Рекордни 20 новозаболени од коронавирус во Тиквешко

Канал5

24 Вести Фокус Фокус ТВ21 Фокус ТВ21 Фокус Фокус

701 поврзани вести »

Ако имате стар компјутер, не го фрлајте – Стаменов ги репарира и ги подарува на учениците за онлајн настава

ТВ21 - 18.10.2020

Ако имате компјутер, ајпод или стар лаптоп што не ги користите, не ги фрлајте. Борче Стаменов ги репарира, ги адаптира за апликацијата Микрософт тимс и им ги дава на децата. Целта е учениците кои немаат средства за следење онлајн настава, да им ги ...

Убиениот наставник бил мета на кампања на социјалните мрежи

МКД

„Сите сме Самуел“: Илјадници Французи излегоа на протест по свирепото убиство на наставникот

360 степени

Ако имате стар компјутер, не го фрлајте – Стаменов ги репарира и ги подарува на учениците за онлајн настава

4NEWS

ВИДЕО: Ако имате стар компјутер, не го фрлајте – Стаменов ги репарира и ги подарува на учениците за онлајн настава

Либертас

Expres Сакам да кажам Deutsche Welle А1 On Независен Сител Слободен Печат МКД

395 поврзани вести »

Османи: Бугарија ја иницира темата за рехабилитација на жртвите од комунизмот, ако е тоа така да ги рехабилитираме

ТВ21 - 18.10.2020

Жестока дебата на бугарскиот европратеник Андреј Ковачев во магазинот на ТВ21 Клик плус. По одбележувањето на 11 Октомври како ден за борба против фашизмот тој, со обид да го оспори чествувањето на овој датум од македонската страна го нарече како ...

Нема да има лидерска средба за прашањето со Бугарија

24 Вести

Дечев: Шансите за преговори се 50:50, неефикасноста на Комисијата и политичката криза во Бугарија главни виновници

Сител

Ексклузивно: Дали на 27 април 2017 година требаше да бидат нападнати касарните во Велес и во Прилеп!?

Во Центар

Македонски олигарх им платил 14 милиони евра на неколку бугарски политичари за да предизвикаат политичка криза во Македонија!?

Во Центар

+инфо +инфо Либертас 4NEWS 4NEWS Локално Expres Frontline

311 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ:Дел од парите за магариња, фризерници и непродуктивни трошења да завршеа за здравството немаше вчера да ...

Канал5 - 18.10.2020

Дел од парите за магариња, фризерници и непродуктивни трошења да завршеа за здравството немаше вчера да броиме скоро 600 заразени од КОВИД. Пола милион евра за магариња и фризерници, милиони за тендери, барем дел од тие пари кои СДСМ ги дели на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Есенскиот бран на заболени од Ковид удри врз граѓаните

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните страдаат од неспособноста на власта да се справи со ковид-19

+инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Есенскиот бран на заболени од Covid-19 удри врз граѓаните

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Дел од парите за магариња, фризерници и непродуктивни трошења да завршеа за здравството немаше вчера да броиме скоро 600 заразени

Нетпрес

Фактор 24Инфо Курир Либертас iPortal Денешен Опсервер еМагазин

268 поврзани вести »

Азербејџан и Ерменија договорија привремено хуманитарно примирје

ТВ21 - 18.10.2020

Азрбејџан и Ерменија договорија привремено хуманитарно примирје кое стапува во сила во полноќ на 18 октомври, по локално време, јави агенцијата Анадолија. Министерството за надворешни работи на Азербејџан соопшти дека одлуката за привремено примирје ...

Прекршувања на новото примирје во Нагорно-Карабах

Канал5

Ердоган: Русија, САД и Франција ја снабдуваат Ерменија со оружје

Фокус

Прекршувања на новото примирје во Нагорно-Карабах

Р.С.Европа

Џабе новото примирје на Кавказ, пак има жртви

Кајгана

Макфакс Слободен Печат +инфо А1 On Нетпрес Слободен Печат А1 On Во Центар

295 поврзани вести »