TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-10-19 - 2020-10-25

790 нови случаи на Ковид-19 во Грција

Канал5 - 25.10.2020

Во Грција во последните 24 часа се потврдени 790 нови случаи на коронавирус, додека починале десет лица. Од почетокот на пандемијата регистрирани се 30.782 случаи на коронавирус, од кои 3.862 се поврзани со патувања во странство а 11.724 со веќе ...

Бројот на лица заразени со коронавирус во Италија за еден ден за прв пат надмина 20.000

ТВ21

Британија: 19.790 нови случаи на Ковид-19

Канал5

Италија: Повторно рекорден број новозаразени

Канал5

Србија: Тројца починати 614 нови случаи на Ковид-19

Канал5

Канал5 24 Вести А1 On Макфакс Независен Слободен Печат Слободен Печат Слободен Печат

749 поврзани вести »

Од што почина Амди Бајрам? – Семејството: Почина од мозочен удар, а не од коронавирус

ТВ21 - 25.10.2020

Колона автомобили го испратија до неговото вечно почивалиште пратеникот Амди Бајрам. На гробишта отидоа блиските и тие што го познаваа за да му кажат последно збогум. Амди Бајрам почина вчера на 64 години како последица од здравствени компликации ...

Со масовно присуство погребани посмртните останки на Амди Бајрам

24 Вести

Со голем број присутни погребан Амди Бајрам

Фокус

Погребан Амди Бајрам

Телма

Денеска се погребуваат посмртните останки на претседателот на ,,Сојузот на Ромите“ Амди Бајрам

Канал5

Фокус Фокус ТВ21 Фокус ТВ21 Канал5 Канал5 Фокус

445 поврзани вести »

Во изминатото деноноќие во Пијанечко-малешевскиот регион МВР санкционираше 112 возачи

Канал5 - 25.10.2020

Во рамки на засилените контроли вчера во Делчево и Берово санкционирани се 112 возачи. Како што информираше Гордана Панајотова од СВР – Штип во рамки на полициските контроли меѓу најчестите биле регистрирани санкциите за измината важност на ...

157 санкционирани возачи во Илинден

ТВ21

Во Илинден санкционирани 157 возачи

Канал5

Во Скопје санкционирани 429 возачи, 62 за пречекорена брзина

24 Вести

Во Скопје санкционирани 429 возачи, 62 за пречекорена брзина

Канал5

МКД Макфакс +инфо А1 On Нетпрес Сител Опсервер Опсервер

285 поврзани вести »

За неносење заштитни маски изречени 846 казни

24 Вести - 25.10.2020

На територијата на земјава во текот на изминатото деноноќие се регистрирани 846 прекршоци за неносење заштита на лице. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел ...

Изречени 846 казни за неносење заштитни маски

Канал5

Изречени 846 казни за неносење маски на лице.

Р.С.Европа

МВР: 846 казни за неносење маска

МКД

Полицијата во изминатиот ден напишала 846 казни за неносење заштитни маски

А1 On

Макфакс Слободен Печат Скопје24 Сител Кајгана Локално Вечер Прес Скопје инфо

195 поврзани вести »