TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-11-16 - 2020-11-22

ВМРО-ДПМНЕ за изборите во Штип: Свесно ли Заев и Филипче подготвуваат корона кланица?

Фокус - 22.11.2020

Од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение го обвинуваат министерот за здравство Венко Филипче за неодговорност. Од партијата истакнуваат дека владата не може да се справи со корона кризатa. -Рацете на Филипче и Заев евидентно се крвави.

ВМРО-ДПМНЕ: Личните интереси се пред здравјето на граѓаните покажуваат постапките на власта

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: На секој саат умира по еден човек, Филипче оставка веднаш!

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Филипче ја претвораат Армијата во агенција за обезбедување

+инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Нема кислород, нема болнички кревети, а Заев и Филипче кризната состојба ja злоупотребуваат да ја претворат армијата во агенција за обезбедување

Press24

Нетпрес Нетпрес Макфакс Нетпрес +инфо Локално MTM Курир

319 поврзани вести »