TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-11-23 - 2020-11-29

Британски експерти: Нема причини за сомнеж во руската вакцина „Спутник V“

Канал5 - 29.11.2020

Во интервју за ЦБС, британски експерти од областа на вирусологијата го искажаа своето мислење за ефективноста на руската вакцина против ковид-19 - „Спутник V“. Експертите ги коментираат штенијата за резултатите од втората привремена анализа на ...

Првите дози во Македонија следната година – СЗО: Крај на ковид-19, кога 60% од населението ќе се вакцинира

ТВ21

Авионите на Јунајтед Ерлајнс“ започна да доставува вакцина против коронавирус

Канал5

Лажните вести сериозна закана за вакцинацијата против коронавирусот

Фокус

Вучиќ: Кој не сака да се вакцинира не мора, само нека каже однапред дека нема да оди во болница ако се зарази со ковид-19!

Во Центар

Иновативност Нетпрес Во Центар Pedijatar.mk Слободен Печат Слободен Печат +инфо +инфо

847 поврзани вести »