TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-11-23 - 2020-11-29

Фон дер Лајен: ЕУ добива две милијарди вакцини

ТВ21 - 27.11.2020

Европската унија ќе добие околу две милијарди дози вакцини против коронавирусот, соопшти денеска претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен. За време на видеоконференцијата со австрискиот канцелар Себастијан Курц, таа рече дека тоа ...

ЕУ добива две милијарди вакцини

Фокус

Фон дер Лајен: ЕУ добива две милијарди вакцини и за граѓаните од Западен Балкан и за Африка

Телма

ЕУ: Или трговски договор за Брегзит за 48 часа или се повлекуваме

Канал5

ЕУ ќе добие околу две милијарди дози вакцини против коронавирусот

Алсат-М

Сител +инфо А1 On Нетпрес Слободен Печат Независен Опсервер Либертас

81 поврзани вести »

Рикер со охрабрување до Скопје и ЕУ да се бара решение за билатералните прашања надвор од интеграцијата во ЕУ

24 Вести - 29.11.2020

Ние со нашите европски партнери ќе продолжиме да настојуваме да се одржи Меѓувладината конференција со Северна Македонија за време на германското претседателство со ЕУ. Ова во писмо до премиерот Зоран Заев го напиша американскиот помошник државен ...

Американската амбасада се огласи на Твитер за писмото на Рикер до Владата

Канал5

Ќе настојуваме за време на германското претседателство да ги отворите преговорите со ЕУ, му напиша Рикер на Заев

Сакам да кажам

Рикер со писмо до Заев: Ве охрабруваме и вас и земјите од ЕУ да барате решение за билатералните прашања надвор од интеграцијата на Македонија во ЕУ

ТВ21

Рикер до Заев: Ве охрабруваме и вас и земјите од ЕУ да барате решение за билатералните прашања надвор од евроитеграцијата

Фокус

24 Вести Канал5 Телма 360 степени Слободен Печат Макфакс А1 On +инфо

53 поврзани вести »