TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-11-23 - 2020-11-29

Дневно имаме по 40 починати и над 1000 заболени од коронавирус, а Филипче и Заев тераат партиски состаноци

Нетпрес - 29.11.2020

Македонија го доживува можеби најлошиот период во епидемијата со коронавирусот од почетокот на неговото ширење, а веќе цел месец на дневно ниво бележи повече од илјада новозаразени и восок показател од 40 починати на ден.

Дневно имаме по 40 починати и над 1000 заболени од коронавирус, а Филипче и Заев си тераат партиски состаноци

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија регистрира 41 починати за само еден ден, а Филипче тера Твитер кампања и го брани Заев

MakPress

ВМРО-ДПМНЕ: Нема црн рекорд кој Филипче не го собори, болниците без кислород и кревети

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Нема црн рекорд кој Филипче не го собори, болниците без кислород и кревети, оставка веднаш

Сител

А1 On Нова ТВ Макфакс +инфо +инфо А1 On Нетпрес Макфакс

177 поврзани вести »

Сончево со умерена облачност, по одделни котлини магла

Канал5 - 28.11.2020

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, која во текот на денот ќе се зголемува. Во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла. Утринската температура ќе се движи од минус 8 до нула, а дневната од 10 до 17 ...

Утрински температури во минус, максимални од 10 до 17

ТВ21

Времето денес сончево со мала до умерена облачност

Сител

Сончево со умерена облачност, по одделни котлини магла

А1 On

Сончево време со мала до умерена облачност

Макфакс

Независен +инфо Скопје24 Кајгана Press24 Слободен Печат Нетпрес ММС

163 поврзани вести »

ИЈЗ: Денеска починаа 32 пациенти од кои 11 од Скопје

Фокус - 29.11.2020

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 895 оздравени пациенти и 32 починати. Оздравените се најмногу од Скопје 496, Куманово-39, Штип-32, Прилеп-37, Тетово-29, Струга-26, Велес-26, Битола-18, Охрид-33, Кавадарци-17, Гостивар-31, Гевгелија-8, ...

Нови 820 позитивни и 32 починати од Ковид-19

Телма

Состојба до 29.11.2020: 820 нови случаи од 2019 тестирања

Црнобело

Денеска регистрирани 820 нови случаи на Ковид 19 , починати се 32 лица

ММС

32 починати и 820 нови случаи на Ковид-19 во изминатото деноноќие

Радио МОФ

Независен Кајгана Нетпрес Курир Kumanovo News CivilMedia еМагазин Мета

160 поврзани вести »

Каракачанов: Бугарија е во ЕУ, а не Македонија, да се имаат предвид ставовите на државите-членки

360 степени - 29.11.2020

Бугарија има свои национални интереси и треба да ги штити, како тоа што го прават и други членки како Германија, Полска, Унгарија вели бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов во интервју за бугарска телевизија „Нова“, прашан за тоа како на ...

Почнаа да паѓаат маските. Каракачанов: Бугарија никогаш не му давала безрезервна поддршка на Скопје!

Во Центар

Каракачанов: Надворешни фактори не разубедуваат за ветото за Македонија

Слободен Печат

Заев за реакцијата на Каракачанов: Доближувањето е можно преку размена на идеи, а не преку недолични пораки

Нетпрес

Каракачанов: Има надворешни фактори што не разубедуваат да го смениме мислењето

+инфо

Алфа PressingTV CivilMedia Поглед Фактор еМагазин Република iPortal

148 поврзани вести »