TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-11-23 - 2020-11-29

Регистрирани 729 прекршоци на неносење маски

Фокус - 29.11.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 729 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и ...

Регистрирани 729 прекршоци на неносење маски

Канал5

Казна за неносење на маска заработија 729 лица

МКД

Најмногу казни во регионот за неносење маски во Охрид

OhridNews

Санкционирани 729 лица за неносење маска

Граѓански збор

Канал5 Фокус Слободен Печат МКД Нетпрес А1 On Кајгана Макфакс

88 поврзани вести »

Шеќеринска: Припадници на АРМ им даваат поддршка на здравствените власти

24 Вести - 28.11.2020

Припадници АРМ во моментов се активни во Скопје и повеќе градови како поддршка на здравствените работници и обезбедување на болниците, изјави министерката за одбрана Радмила Шеќеринска. Заклучно со вчерашниот ден биле ангажирани 195 припадници на ...

Армијата и полицијата ја обезбедуваат охридската општа болница

OhridNews

Кризната состојба од синоќа започна целосно да се спроведува

Алсат-М

ЗАФИРОВСКИ: Сто скршени ќерамиди на час

Денешен

150 полицајци и 300 војници ќе ги обезбедуваат здравствените објекти

Канал5

Телма ТВ21 24 Вести Сител МКД А1 On Press24 Кајгана

87 поврзани вести »

Наинголан ќе го пропушти мечот со Сасуоло поради повреда

А1 On - 28.11.2020

Играчот за врска на Интер, Раџа Наинголан нема да може да учествува во натпреварот од 9. коло на италијанскиот шампионат против Сасуоло, соопштува прес-службата на „нероаѕурите“. Триесет и двегодишниот Белгиец се здоби со повреда на мускул на ...

Интер се опорави од поразот од Реал Мадрид со сигурна победа над Сасуоло (ВИДЕО)

МКД

Конте ги загуби нервите: Едвај чекате да плукате по нас!

Sport M

ВИДЕО: Интер се приближи до Милан на врвот во Серија А

Спортклуб

Интер убедлив во Сасуоло за да се врати на самиот врв

Sport M

Gol.mk Кајгана Дерби TopSport 24Фудбал Спортски Спортманија Sport 1

129 поврзани вести »

Најавени законски измени за поголема безбедност на новинарите

Радио МОФ - 29.11.2020

Само преку конкретни измени на Кривичниот законик со давање на надлежност на обвинителството да постапуваат по службена должност и преку зголемување на казните кон напаѓачите, системски ќе се подобри безбедноста и политиката на неказнивост кон ...

Маричиќ: Најголем дел од земјите членки се изјаснија дека не сакаат Декларацијата на Бугарија да влезе во преговарачката рамка

Фокус

Маричиќ: Преговори околу македонскиот јазик и идентитет нема да има

Телма

Маричиќ: Одредени прашања од историјата може да се дискутираат, но антифашистичкиот темел на државата не е под прашање

360 степени

Преговори или разговори околу македонскиот јазик и идентитет нема да има, концизен е Маричиќ

ММС

Независен Слободен Печат Нова ТВ Кајгана OhridNews Press24 Окно +инфо

85 поврзани вести »

Што ќе преземе бугарското МВР околу ова?

Expres - 29.11.2020

Извесен Фејсбук профил со име Antoan Iliev и со скромен интелектуален капацитет, на социјалните мрежи нападна една македонска ТВ која ја обвини за ширење српска пропаганда, за Делчев вели дека бил Бугарин, најави протерување на „македонистите“ од ...

Говор на Омраза од страна на БУГАРИЈА не престанува! Сега и ЕУ е СМРДЛИВА за еден БУГАРИН!

Канал5

Експресно згасна Фејсбук-група по заканата од Спасовски

Фактор

Ќе се казнува говорот на омраза кон Бугарија на социјалните мрежи

Expres

Дали е нов услов или само говор „без омраза“

Expres

Мак. Весник Deutsche Welle 360 степени 360 степени Сител +инфо 24Инфо 24Инфо

81 поврзани вести »

Секој денар за кој се задолжуваме оди за потребите на граѓаните и стопанството, вели Битиќи

Скопје инфо - 28.11.2020

Се додека професионалците од Комисијата за заразни болести велат дека не е дојдено време за порестриктивни мерки, ќе останам на истиот став – дека мора тоа и да го испочитуваме. Го следиме и за нас е релевантен секој коментар, на секој граѓанин, но ...

Онлајн средба со градоначалниците од Пелагонискиот регион

Тера

Средба на Заев со членовите на Пелагонискиот плански регион: Наша цел е забрзан економски развој на државата и подобрување на квалитетот на живот

Акцент

Возобновен Националниот контакт центар за економски мерки

ТВ21

Заев, Битиќи и Бочварски се сретнаа со членовите на Пелагонискиот плански регион

Канал5

Канал5 Канал5 Сител Press24 Независен Независен Слободен Печат Нетпрес

121 поврзани вести »