TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-11-23 - 2020-11-29

Во општина Центар санкционирани 144 возачи

Канал5 - 29.11.2020

Министерството за внатрешни работи вчера на територијата на општина Центар изрече 144 мерки, од кои 20 за возење без возачка дозвола, четири за нерегистрирани возила, седум мерки за возење под дејство на алкохол и други останати 104 прекршоци.

281 санкционирани возачи во Скопје

ТВ21

МВР: Во Скопје санкционирани 281 возач

Канал5

144 сакционирани возачи во Општина Центар во текот на вчерашниот ден

24 Вести

281 санкционирани возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден

24 Вести

Алсат-М Сител +инфо А1 On МКД ММС Макфакс МКД

118 поврзани вести »