TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-11-23 - 2020-11-29

Бесими на „Денови за финансиска писменост“: Двојно повисок економски раст со Стратегијата за попаметен раст

Независен - 29.11.2020

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии – на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би значело – подобар стандард за граѓаните, нови работни места, повисоки плати, поквалитетно ...

Бесими на „Денови за финансиска писменост“: Двојно повисок економски раст со Стратегијата за попаметен раст

+инфо

Бесими на „Денови за финансиска писменост“: Двојно повисок економски раст со Стратегијата за попаметен раст

Макфакс

Бесими: Двојно повисок економски раст со Стратегијата за попаметен раст

А1 On

Бесими на „Денови за финансиска писменост”: Двојно повисок економски раст со Стратегијата за попаметен раст

Слободен Печат

Опсервер Либертас Вечер Прес Бизнис Вести Точка Вечер Прес Граѓански збор Акцент

108 поврзани вести »

Спасовски: Кризната состојба не значи повеќе полиција и војска на улиците, туку можност за користење на сите капацитети ...

ТВ21 - 27.11.2020

Прогласувањето на кризната состојба не значи дека граѓаните ќе гледаат зголемен број полицајци или војници по улиците заради спроведување на мерките, туку можност сите ресурси во државата да се искористат максимално во координација на сите надлежни ...

Кризната состојба не значи повеќе полиција и војска на улиците, вели Спасовски

Фокус

Спасовски: Сите државни институции дасе вклучат во битката против Ковид -19

Телма

Спасовски: Кризната состојба значи можност за користење на сите капацитети во борбата со КОВИД

Канал5

Спасовски: Кризната состојба не значи повеќе полиција и војска на улиците, туку можност за користење на сите капацитети во борбата со КОВИД-19

Сител

Press24 А1 On МКД Независен Кумановски м. 24Инфо Скопје инфо Опсервер

71 поврзани вести »

Видео: Боксерскиот спектакл Тајсон-Џонс без победник

Канал5 - 29.11.2020

Ревијалниот бокс меч меѓу легендарниот светски шампион Мајк Тајсон и Рој Џонс одржан во Лос Анџелес заврши без победник. Судиите по борбата во осум рунди од по две минути полна со многу клинча одлучиле да нема победник мечот да заврши реми 76-76, ...

Тајсон извлече реми во својот прв меч по 15 години, најави дека ќе ја донира премијата од 10 милиони долари

Сакам да кажам

Борбата меѓу Тајсон и Џонс заврши без победник

ТВ21

Борбата меѓу Тајсон и Џонс заврши нерешено

Фокус

Борбата меѓу Тајсон и Џонс заврши нерешено

24 Вести

24 Вести Сител TopSport Екипа IPON Sport 1 Дриблинг СуперСпорт

106 поврзани вести »

Борисов: Бугарските комунисти и сталинистичка Москва ги претвораа бугарите во македонци

24 Вести - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за подобро утре и ...

Борисов: Бугарите принудно станале Македонци – Рикер до Заев: Решение да се бара надвор од процесот на ЕУ

ТВ21

Борисов: Од резолуцијата на Европскиот парламент научив дека има македонско малцинство

Канал5

Авторот на интервјуто Мартенс: Бугарија прави сѐ за да го загуби пријателството со Македонците

Канал5

Филип Рикер: Билатералните прашања, надвор од процесот за интеграција во ЕУ

Алсат-М

Канал5 Deutsche Welle Фокус 24 Вести ТВ21 Сакам да кажам Телма Фокус

67 поврзани вести »

Блинкен: „Сакавме Милошевиќ да се откаже од идејата за ширење, а не да го загуби животот…“

Слободен Печат - 29.11.2020

Новиот американски претседател, Џо Бајден, ги одбра луѓето кои ќе бидат на клучните позиции во новата администрација. На местото на државниот секретар, кое е едно од најважните позиции во власта, предложен е Ентони Блинкен, човекот кој е ...

Блинкен: Сакавме Милошевиќ да се откаже од идејата за ширење, а не да го загуби животот…

Република

Позитивна разврска за Грција е поставувањето на Блинкен на позицијата државен секретар на САД

Слободен Печат

Кој е Антони Блинкен, човекот кој ќе ја предводи најмоќната светска дипломатија

Слободен Печат

Позитивна разврска за Грција е поставувањето на Блинкен на позицијата државен секретар на САД

Вечер Прес

Опсервер MakPress 24 Вести Фокус Канал5 Канал5 А1 On Слободен Печат

100 поврзани вести »