TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-11-23 - 2020-11-29

Азербејџански војници упаднале во напуштена ерменска куќа и почнал хаосот: Го шутирале мебелот и кршеле сè околу себе

Точка - 29.11.2020

По прекинот на конфликтите и по потпишувањето на примирјето во Нагорно-Карабах, ситуацијата во овој регион и понатаму е предмет на анализа и дискусии. Видео снимка на која се гледа вандализам од страна на азербејџанските војници именувана како ...

ВИДЕО: Како азербејџански војници „донесоа мир“ во ерменските куќи – вандализам во Нагорно Карабах

Слободен Печат

Нагорно Карабах: Азербејџански војници кршат ерменски гробишта

Expres

Ова го дозволи Русија: Азербејџански војници ѕверски уништуваат православни гробишта

Press24

УЕФА безмилосна: Доживотна суспензија за Азербејџанецот кој бараше да се убијат сите Ерменци!

Sport 1

Sport M Локално ТВ21 Слободен Печат А1 On Слободен Печат А1 On ММС

97 поврзани вести »

Изненадување од Пике – сака да биде претседател на Барселона!

Спортманија - 29.11.2020

Дефанзивецот на Барса има сон наскоро да стане предводник на каталонскиот клуб. Одбранбениот фудбалер на Барселона, Жерард Пике, призна дека сака еден ден да стане претседател на најголемиот каталонски клуб, а има и планови што би правел ако е на ...

Пике сонува да стане претседател на Барселона

А1 On

Пике има сон, а тој сон е поврзан со Барселона

Sport M

Пике има еден сон – ќе им се допадне на фановите на Барселона

Курир

Пике сонува да стане претседател на Барселона

Опсервер

Либертас MakPress Макфакс Екипа Sport M Дерби СуперСпорт TopSport

96 поврзани вести »

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз“

Фокус - 25.11.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, каде заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица.

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз“

24 Вести

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз“

Алсат-М

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз“

ТВ21

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз“

Телма

Фокус Телма 24 Вести 24 Вести Канал5 Алсат-М 360 степени Сител

63 поврзани вести »

Професорката Улчар низ солзи порача: Заев немаш право да ја продаваш Македонија

Press24 - 27.11.2020

Татко ми, кој Господ лани си го прибра кај себе, зашто веројатно и тој сакаше да го заштити од овој срам и јад што го тргаме денес сите Македонци и не само овде во Македонија, туку и во Европа, САД и Австралија, цел живот пееше за неговата „Загубена ...

Велјаноски: Заев врши директен упад во историјата на македонскиот народ и директно го загрозува неговиот идентитет

+инфо

Велјаноски: Заев врши директен упад во историјата на македонскиот народ и директно го загрозува националниот идентитет и посебноста на македонскиот народ

Опсервер

Велјаноски: Заев врши директен упад во историјата на македонскиот народ и директно го загрозува националниот идентитет и посебноста на македонскиот народ

Курир

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Тетово

Вечер Прес

Expres MakPress ТВ21 Канал5 Канал5 Канал5 Фокус Фокус

62 поврзани вести »