TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-11-23 - 2020-11-29

Санкционирани 281 возачи во Скопје

Press24 - 29.11.2020

Вкупно 281 мерки се изречени вчера само на територијата на град Скопје, меѓу кои 33 за возење без возачка дозвола, 16 за технички неисправни и нерегистрирани возила и девет санкции за управување под дејство на алкохол, соопшти МВР.

Санкционирани 281 возачи во Скопје

Слободен Печат

Санкционирани 281 возачи во Скопје

А1 On

Санкционирани 281 возачи во Скопје

iPortal

Санкционирани 281 возачи во Скопје

Опсервер

Вечер Прес 24Инфо Скопје инфо Либертас Фокус А1 On А1 On Нетпрес

62 поврзани вести »

Тасевски: Жалам што не освоивме три бода, а можевме…

Екипа - 29.11.2020

Македонија ЃП и Шкупи одиграа без голови 0-0 во дерби натпреварот од 13. коло во Првата македонска фудбалска лига. Тренерот на тимот од Ѓорче Петров, Жикица Тасевски вели дека и покрај тоа што е дерби, а Шкупи е одличен тим, жалат што не стигнаа до ...

Ѓока: Понекогаш против Шкендија играат 14 играчи на теренот!

Gol.mk

И борба, и тензија…, на крајот по еден бод за Струга и за Шкендија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа

ПМФЛ: Коло на реми дуели, нема промени на врвот

TopSport

Струга ТЛ може да жали: Ибраими ја спаси Шкендија… (ВИДЕО)

SportMedia

Екипа Sport 1 SportMedia Gol.mk Дриблинг 24Фудбал Слободен Печат Gol.mk

90 поврзани вести »