TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-02-10 - 2020-02-16

ВМРО: Пендаровски да не го потпишува законот!

Алсат-М - 16.02.2020

Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ на прес конференција порача дека начинот на кој се донесе Законот за јавно обвинителство е врвот на хибридниот режим. -Слугите на Заев деенска се надминаа себеси. Законот за зашитата на криминалот на Заев не помина.

ВМРО-ДПМНЕ бара од Пендаровски да не го потпишува законот за ЈО

Канал5

Седницата за распуштање на Собранието почна, па беше прекината

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ бара од Пендаровски да не го потпишува законот за ЈО

24 Вести

Седницата за распуштање на Собранието почна, па беше прекината

24 Вести

Канал5 Алсат-М 24 Вести Алсат-М Фокус Фокус Фокус Фокус

432 поврзани вести »

Шекеринска за МИА: Во првата половина на март се очекува ратификацијата на Протоколот за НАТО во Шпанија

Фокус - 14.02.2020

Во првата половина на март се очекува ратификација на Протоколот за членство во НАТО од страна на шпанскиот Парламент, по што во текот на тој месец се очекува Северна Македонија и официјална членка на најголемиот воено-политички сојуз во светот.

Шекеринска: Во март се очекува Северна Македонија да стане официјална членка на најголемиот воено-политички сојуз во светот

Слободен Печат

Шекеринска за МИА: Во првата половина на март се очекува ратификацијата на Протоколот за НАТО во Шпанија

Сител

Шекеринска: Во првата половина на март се очекува ратификацијата на Протоколот за НАТО во Шпанија

Press24

Шекеринска: Следниот месец Шпанија ќе го ратификува Протоколот за НАТО

+инфо

Нетпрес 360 степени Либертас Бриф CivilMedia 24Инфо Frontline Локално

266 поврзани вести »

Времето денеска сончево и тивко

24 Вести - 16.02.2020

Времето ќе биде претежно сончево и тивко со пораст на дневната температура. Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од седум до 15 степени. Во Скопје ќе биде сончево и тивко.

Сончево и топло до среда, од четврток нови врнежи

Канал5

Сончево и топло до среда, од четврток нови врнежи

Алсат-М

Време: Сончево, тивко и до 15 степени

Курир

Какво време нѐ очекува од понеделник?

Press24

МКД +инфо Курир Сител Макфакс Слободен Печат Р.С.Европа ММС

221 поврзани вести »