TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-02-17 - 2020-02-23

Ќе пука нова бомба: Милошоски со нови мега докази за криминал на власта

Нетпрес - 23.02.2020

Потсетете дека пред десетина дена објави разговор на Заев во кој се слуша како Заев е упатен во случајот „Рекет“, како признава дека ја финансира рекет-машинеријата на Боки Јовановски преку неговата телевизија, и како Јовановски земал пари од Циле ...

Во Кривичен рочиште за „Рекет“

ТВ21

Во Кривичен судење за „Рекет"

Канал5

Во Кривичен судење за „Рекет“

Фокус

Продолжува судењето за случајот „Рекет“

Алсат-М

Фокус ТВ21 Фокус ТВ21 Сакам да кажам Сакам да кажам 24 Вести Press24

294 поврзани вести »

Нашите кошаркари поразени од Русија

Фокус - 23.02.2020

Македонската кошаркарска репрезентација го доживеа вториот пораз во вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2021. „Црвено-жолтите“ попладнево загубија во Перм на гостувањето кај Русија со 77:67.

Кошаркарите загубија од Русија и покрај храбрата игра

Телма

Тодоров: Способни сме за 40-45% шут за три поени

А1 On

Втор пораз за македонските кошаркари во евро-квалификациите

Sport M

Добра партија против Русите, но на крај повторно поразени

Макфакс

Нетпрес А1 On Слободен Печат SportMedia Спортманија SportMedia Sport M Sport 1

255 поврзани вести »