TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-02-24 - 2020-03-01

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе ја зголемиме просечната плата за 25 проценти, а ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти

Канал5 - 01.03.2020

​По 12-ти април следува обнова на Македонија, реализација на голем број на проекти од кои придобивка ќе имаат сите граѓаните на Република Македонија. Идната влада која што ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се обврзува пред граѓаните да ...

„Единствена Македонија“ го повика ВМРО-ДПМНЕ на коалициски настап, но под неколку услови

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе ја зголемиме просечната плата за 25 проценти, а ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти

МКД

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја зголеми просечната плата за 25 отсто, а ќе ја намали невработеноста под 10 отсто

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе ја зголемиме просечната плата за 25 проценти, а ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти

Сител

А1 On +инфо Независен Курир Независен Либертас Опсервер 24Инфо

230 поврзани вести »

Домашните телевизии остануваат на „програмата" на операторите, одложен најавениот прекин за реемитување

Канал5 - 01.03.2020

Одлуката за одлагање на прекинот на реемитувањето, како што соопшти владината прес-служба, е донесена со оглед на можностите што се гледаат во изнаоѓање решение во скоро време. Стапувањето во сила на одлуката на Здружението на ...

Домашните телевизии остануваат на „програмата“ на операторите, одложен најавениот прекин за реемитување

24 Вести

Домашните телевизии остануваат на „програмата” на операторите, одложен најавениот прекин за реемитување

ММС

Домашните телевизии остануваат на „програмата“ на операторите, одложен најавениот прекин за реемитување

Независен

Домашните телевизии остануваат на операторите, одлуката за прекин на реемитување е одложена

Слободен Печат

Скопје24 24Инфо Либертас Вечер Прес CivilMedia Денешен Опсервер Frontline

192 поврзани вести »

Том Круз во карантин во Италија поради корона вирусот

Фокус - 01.03.2020

Холивудскиот актер Том Круз и екипата на филмот „Невозможна мисија 7“, што се снима во Венеција, се сместени во карантин заради корoна вирусот што се шири низ Италија. Веста ја пренесе весникот „Џерусалем пост“ , повикувајќи се на британскиот актер ...

Том Круз и екипата од „Невозможна мисија 7“ ставени во карантин во Италија

ТВ21

Том Круз и екипата од „Невозможна мисија 7“ ставени во карантин во Италија

24 Вести

Том Круз во карантин поради коронавирусот?

Канал5

Сите патници од јапонскиот крузер го напуштија бродот

ТВ21

А1 On Сител Sport 1 Екипа Независен Убавина и Здравје +инфо Екран

285 поврзани вести »