TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2021-03-15 - 2021-03-21

Што е вистина за АстраЗанека? Експертите се сомневаат: Чудно е зошто има нус појави само за таа вакцина

Во Центар - 21.03.2021

Научниците истражуваат неколку можности, што би можеле да објаснат најмалку 18 извештаи за исклучително ретка појава на згрутчување на крвта во мозокот на поединци, во деновите и седмиците по приемот на вакцината АстраЗенека против ковид.

Вистиномер: „АстраЗенека“ не е кинеска фирма и не е точно дека „умреле сите кои ја примиле оваа вакцина“

Мета

Што е вистина за АстраЗанека? Експертите се сомневаат: Чудно е зошто има нус појави само за таа вакцина

24Инфо

Меркел и Марио Драги ќе се вакцинираат со АстраЗенека

Фокус

Ангела Меркел и Марио Драги планираат да примат вакцина од „АстраЗенека“

Независен

Сител Независен Фокус 24 Вести Слободен Печат Вечер Прес Press24 Либертас

606 поврзани вести »

25 починати од ковид-19 од 61-91 година, уште 642 позитивни од 2.730 тестови

Сакам да кажам - 21.03.2021

Во изминатото деноноќие по компликации од ковид-19 починаа 25 лица на возраст од 61 – 91 година, а од 2.730 тестирања регистрирани се 642 нови случаи или 23,5 отсто од тестираните. Според извештајот на Министерстото за здравство и Институтот за ...

Ковид-19: 25 починати и 642 нови случаи

360 степени

Уште 25 жртви на ковид 19, сите починале во болнички услови

Фокус

Нови 642 позитивни на Ковид 19, починаа 25 пациенти

24 Вести

Регистрирани 642 нови случаи на ковид-19, починаа 25 лица

МКД

Канал5 Радио МОФ Телма ТВ21 Сител Независен Р.С.Европа +инфо

211 поврзани вести »

Студеното и снежно време продолжува, најмногу снег на Маврово

ТВ21 - 21.03.2021

Врнежите од снег во најголемиот дел од земјава ќе продолжат до крајот на денот, само на југоистокот ќе бидат од дожд. Снежна покривка е формирана на Маврово од 27 сантиметри, 24 Ѓуриште, 19 Лазаропол и Попова Шапка, 15 Тополчани, 14 Пожаране, 12 ...

Снег на првиот ден од пролетта

Алсат-М

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Снег во пролет скоро низ цела Македонија

Хитпортал

Облачно со врнежи од дожд – на планините и на повисоките места од снег

ТВ21

Вее снег во цела Македонија

МКД

Независен Слободен Печат Сител Фокус 24 Вести Р.С.Европа Канал5 Независен

177 поврзани вести »